Sezai Karakoç'la Kırk Saat

Şakir Diclehan

Kitap Açıklaması

İnsanların ve toplumların büyüklüğü, yeni çözümler bulma yeteneğiyle orantılıdır. Bunun için o toplumlarda ses getiren büyük düşünür ve şairlerin ortaya çıkması ve karmaşık olan problemlere çözüm bulmasıyla sıkıntılar sona ermiş olur. Çağımızın büyük düşünürü Sezai Karakoç, uzun yıllar yazdığı efsanevi şiiri "Monna Rosa" ile hep gündemde tutuldu. Oysaki bu şiirin ötesinde onun düşünürlük yönü, çok daha baskındır ve toplumun karşılaştığı problemleri çözecek niteliktedir.

Bu eserde, Karakoç'un çeşitli konulardaki görüş ve düşünceleri, derli toplu ve kaynak olarak kendi eserleri gösterilmek suretiyle yazılmış, açıklanmış, irdelenmiş ve kelime kalıplarına dökülmüştür. Birçok konuda O'nun düşüncelerini öğrenmek isteyenlerin başucu bir eser olarak bulunduracakları ve gerektiğinde müracaat edecekleri bir özet niteliğindedir.

Her yaştan ve her kesimden insanların rahatlıkla okuyup yararlanacakları bu eser, bir toplumun, bütün manevi ve medeni varlığıyla kendi benliğine ayna tutmasına ve insanlık bütünü içinde idrak etmesine yardımcı olacaktır. İdeallerimizin, realiteyi mayalandıra mayanlandıra tarihin levhalarını ve kabartmalarını oluşturmada yardımcı olacak bir önemli ve temel eserdir Sezai Karakoç'la Kırk Saat…Şakir Diclehan Kitapları

28,00 ₺ %28
20,16 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058263369
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 208
Basım:
Ebat: 13,5x21,5 cm
Ağırlık: 208
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.