Siber Uzay’da Güvenlik ve Türkiye

Sait Yılmaz

Kitap Açıklaması

Günümüzde bilgi teknolojisindeki baş döndürücü gelişmelere paralel olarak gerek kamu ve gerekse üretim, bankacılık ve ilatişim gibi bir çok alandaki faaliyetlerini bilgisayar ağları üzerinden sürdürmeye yönelmiş özel sektör çalışanları maalesef güvenliği pek dikkate almamaktadırlar. Ulusal ekonomi için güvenli bilgi sistemlerinin yokluğu, gelişmeye engel teşkil eder ve sibel açıklıklar iş dünyasındaki faaliyetleri, alt yapı hizmetleri ile tüketici güvenini tehlikeye sokarlar.

Elde edilen bilgiler, her gün dünyadaki birçok ülkede kamu ve özel sektör ile evlerde kullanılan bilgisayarların büyük çapta kayıplara neden olan siber saldırılara maruz kaldıklarını göstermektedir.

Siber uzay ile ilişkisi ağlara bağlı olan her bir kişi, kurum ve kuruluş, sahip veya sorumlu olduğu bölümün güvenliğinin sağlanmasından, devamından ve geliştirilmesinden sorumludur. Tehdidin tüm gelişmiş imkan ve kabiliyetlerine rağmen siber uzay güvenliğinin sağlanmasının en önemli prensibi tehditten bir adım önde olmaktır.

 

Sait Yılmaz Kitapları
12,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758773275
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 167
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 167
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.