Şiddetsiz İletişim

Bir Yaşam Dili

Marshall B. Rosenberg, Ph. D.

Kitap Açıklaması

Yaşamın tüm alanlarında güçlü ve tatmin edici ilişkilerin tadını çıkarmak için…

Çoğumuz, doğduğumuz günden itibaren, insanlarla olan iletişimimizde “doğru/yanlış” çerçevesi içinde rekabet etmek, yargılamak, talepte ve teşhiste bulunmak üzere eğitiliriz. Bize öğretilen düşünme ve konuşma şekli, en iyimser haliyle bile iletişimi aksatır, hem kendi içimizde hem de başkalarına karşı yanlış anlaşılmalar ve hayal kırıklıkları yaratır.

Şiddetsiz İletişim, kendimizi ifade etme ve başkalarını dinleme biçimimizi yeni bir çerçeveye oturtmamıza ve ilişkilerimizde derinlerdeki ihtiyaçları duyabilmemize rehberlik eder. Sözlerimiz, alışkanlık haline gelmiş ve otomatik tepkiler olmaktan çıkıp ne istediğimizin farkında olma temeline dayalı bilinçli cevaplara dönüşür.

Şiddetsiz İletişim/Bir Yaşam Dili’nde M. B. Rosenberg, anlattığı hikâyelerle, paylaştığı deneyimlerle karmaşık iletişim sorunlarını, öfke ve şiddete götüren düşünce kalıplarını anlamayı, anlaşmazlıkları barışçıl görüşmelere dönüştürebilmeyi, kendimizi tam ifade edebilmeyi, korku, utanç veya suçluluk duygusu yerine empatiyle ilişkilerimize farkındalık ve derinlik kazandırmayı öğreneceğimiz uygulanabilir pratik yollar sunuyor.

* Bu kitaptaki tekniklerin, sözün tam anlamıyla dünyayı değiştireceğine inanıyorum. -Jack Carnfıeld (Tavuk Suyuna Çorba kitabının yazarı)

* Marshall Rosenberg’in dinamik iletişim yöntemleri, olası çatışmaları barışçıl diyaloglara dönüştürüyor. -Dr. John Gray (Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten adlı kitabın yazarı)

* Bu kitap, sağlığımızı ve ilişkilerimizi geliştirecek en etkili araçları sunuyor. -Deepak Chopra

Marshall B. Rosenberg Kitapları
30,00 ₺ %25
22,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789751418869
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 264
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: Ayşe Başcı
Çevirmen: Lalegül H. Ergun
Ağırlık: 264
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Polat Koçoğlu (01.04.2019)

    Şiddetin çözüm olmadığını bu muhteşem kitabı okuyunca anlayacaksınız. Kesinlikle zaman kaybetmeden okumanızı tavsiye ederim.

  • Sinem Kahveci (26.03.2019)

    Günümüzde Şiddetsiz İletişimin çok az olduğunu hemen hemen hepimiz biliyoruz. Kitapta empatinin önemi ve yargılamadan anlamanın önemi çok güzel ifade edilmiş mutlaka okumanızı tavsiye edeceğim kitaplardan biri.

  • Barlas Topaloğlu (20.03.2019)

    Şiddetsiz İletişim bence kendini ifade etmek isteyen ve başkalarına da söz hakkı tanıma biçimlerine göz atmak isteyen herkesin okumasını tavsiye ederim.