Siddhartha

1946 Nobel Edebiyat Ödülü

Hermann Hesse
5 kişi

Kitap Açıklaması

"Genel olarak herkesçe kabullenilmiş Buddha imgesini aşan bir Buddha yaratmak, daha önce eşine rastlanmamış, büyük bir başarıdır. Siddhartha, benim gözümde, Kutsal Kitap'tan kat kat üstün bir ilaçtır..." 20. yüzyılın en büyük romancılarından Henry Miller'a bu sözleri söyleten Siddhartha, 1946 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Alman yazar Hermann Hesse'nin baş­yapıtıdır.

1. Dünya Savaşı'nı izleyen yıllarda insanları yaşamlarını yeniden kurmaya çağıran, Doğu gizemciliğini yücelten Siddhartha, kuşaklar boyunca nerdeyse bir "kutsal kitap" gibi okunmuştur. Siddhartha'da Buddha'nın yaşamının ilk yıllarını şiirsel bir üslupla anlatan Hesse, insanın öz benliğini bularak uygarlığın yerleşik biçimlerinden kurtulmaya çalışmasını işler. "Bu kitapta," der, "tüm dinlerde, insanların benimsediği tüm inanış biçimlerinde ortak olan yanı, tüm ulusal ayrımları aşan, tüm ırkların, tüm bireylerin benimseyebileceği şeyi yakalamaya çalıştım."Hermann Hesse Kitapları

22,00 ₺ %40
13,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Siddhartha
ISBN: 9789750719394
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 148
Basım:
Ebat: 125x195 cm
Çevirmen: Kamuran Şipal
Ağırlık: 148
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Mustafa Meral (28.04.2019)

    İnsana perspektif kazandırabilir nitelikte , etkileyici bir eser.

  • hande b (12.02.2019)

    Bozkırkurdu Herman Hesse ile tanıştığım kitap oldu, Siddharta ise ikinci okuduğum kitabı. İnsanı çarpıyor her cümlesi. Okuduktan sonra hayata bakış açımı değiştiren nadir kitaplardan.