Şifacı

Şems-i Tebrizi ve Kainatın İksiri

Nazan Apaydın Demir

Kitap Açıklaması

Efsaneler diyarı, binlerce yıldır aynı isimle yaşayabilme ayrıcalığına sahip kadim bir kentte doğma lütfuna erişmiş, çok güzel vasıflar ile donanmış küçük bir kız. Doğduğu ve büyüdüğü evden başlayarak adeta bütün hayatı geçmişle bugün arasında bir ara kesitte geçmiş, çok başarılı bir akademisyen mistik temalarla dolu gizemli öyküsü.

Ailesinin binlerce yıllık şifacılık geleneği ile ilgili ritüeller, kulaktan kulağa fısıldanan esrarengiz öyküler, Akdeniz'in verimli topraklarında açan ve ona adeta arkadaşlık eden envai çeşit çiçekler arasında yaşanan iç içe hikâyeler buketi.

ŞİFACI; sadece Yasemin'in matruşka bebeklerinkini andıran yaşam öyküsü ile sınırlı olmayıp, içinde çok farklı katmanlar bulunduran bir kitap. Geçmişten günümüze şifacılık geleneğinin seyrini, Şemsi Tebriz'i tarafından rüyalar yolu ile yaşamla ölüm arasında bir bağlantı kolunu andıran o tehlikeli role yönlendirilişini ve bu arada kendi yürek yarasının şifasını da bulma öyküsünü anlatan bir kitap.

Lokman Hekim, Şahmeran, ölüleri diriltebilen kam kadınlar ve daha nice giz dolu ayrıntılar arasında geçen bir zümrüdü anka öyküsü. Dinin bilimle, yaşamın ölümle, gerçeğin düşle kesiştiği bir noktada yaşanan dramatik bir aşkın ve yeni başlangıçların öyküsü.

Böylesi hiç yazılmadı..Nazan Apaydın Demir Kitapları

38,52 ₺ %30
26,96 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Öykü
ISBN: 9786051806792
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 514
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 200
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.