Kitap Açıklaması

Nursultan A. Nazarbayev:

"Biz Abay'ı tanıtmakla Kazakistan'ı aleme tanıtacağız. Kazak halkını tanıtacağız. Abay her zaman bizim ulusal şiarımız olmak zorundadır."

Muhtar Auezov:

"Abay cesareti, Abay sesi, Abay hayatı, zamanın nefesi, halkın sesidir. Bugün o ses, bizim sesimize karışıp, yankılanarak, yeni bir dünya görüşüne dönüşüyor."

Şakerim Kudayberdiulı:

"Atalannüzla aynı anadan doğan İbrahim Beyefendi, Kazak içinde Abay diye bilindi. O şahsiyet hem Islami bilimleri hem Rus bilimlerini çok iyi öğrendi hem de Allah'ın verdiği aklı ile bu Kazaklardan ayrıcalıklı dahi bir kişi idi."

Ahmet Baytursunov:

"Kazaklann baş ozanı Abay Kunanbayev'dir. Kazaklar arasında, eski ya da yeni zamanlarda, bizim bildiğimiz ondan büyük ozan yok."

Mirjakıp Dulatov:

"Zerre kadar şüphe etmiyoruz, Abay'ın öldüğü günden ne kadar uzaklaşırsak, ruhuna o kadar yakınlaşırız. Daima bu halde durmaz, halk aydınlanır, sanata-bilime doyup-kanar. O günlerde Abay'ın değeri günden güne artar. Halk, birinci şairimiz diyerek kabrıni sık-sık ziyaret eder, halk ile Abay'ın arası güçlü aşkla birbirine ulanır. O günleri biz göremeyiz, fakat bizim ruhumuz sezer, sevinç duyar."27,78 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944473668
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 456
Basım:
Ebat: 13,5x21,5 cm
Çevirmen: Zafer Kibar
Ağırlık: 490
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.