Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Simyacı

Simyacı

Paulo Coelho
Can Yayınları
1 kişi
Kidega'nın "Simyacı" Kitap Yorumu
Sıradan bir insanın okuyarak ve kendi serüvenine inanarak bir yolculuğa çıkmasını anlatan bu kitap su gibi akıp gidiyor ve bir çırpıda bitiyor. Antidepresan etkisi yaratan bu kitapla hayat amacınızı, yapmak istediklerinizi tekrar sorguluyorsunuz. Paula Coelho'nun akıcı dilinden her biri hayat öğüdü olan aforizmalarla dolu bu eserde kendi yolunu bulmaya çalışan, arayış içinde olan herkes kendini bulacak.

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap.Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlana'nın ünlü Mesnevi'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir "klasik" yapıt haline geldi.

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatname"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın? Gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

Paulo Coelho Kitapları
18,50 ₺ %39
11,35 ₺
1 günde kargoda
Favorilerime Ekle

Kitap Ayrıntıları

ISBN : 9789750726439
Kapak : Ciltsiz
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Boyut : Normal
Sayfa Sayısı : 188
Basım Tarihi : 2017
Çevirmen : Özdemir İnce
Paulo Coelho

Paulo Coelho Hakkında

Paulo Coelho Kimdir?Dünyaca ünlü yazarlardan olan Paulo Coelho 24 Ağustos 1947 yılında doğmuştur. Babasının adı Pedro annesinin adı Lygia’dır. İlköğrenimini San Ignacio’da tamamlamıştır. Ablası olan S...

"Simyacı" Kitabı Hakkında Yorumlar

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • İrem Çapanoğlu (24.05.2018)

    Biri bana hayatın boyunca okuduğun en iyi kitap hangisi diye sorsa tek cevabım Simyacı olur. Muhteşem bir eser, muhteşem bir yazar.