Sırça Köşk

Bütün Yapıtları

Sabahattin Ali
8 kişi
Kidega'nın Sırça Köşk Kitap Yorumu
Hayatın, devrimlerin, liderlerin tekrarlardan ibaret olduğunu bir kez daha anlamamızı sağlayan Sabahattin Ali'nin ufak hikayelerinin toplandığı bir eser Sırça Köşk. Çocuk kitabı denilir ancak aslında yetişkinlere hitap eden direnmeyi ve kabullenmemeyi öğütleyen bir eserdir. Hazmı zor ve belki biraz da depresif öyküler barındırmaktadır. Sabahattin Ali severlerin kaçırmaması gereken bu edebi değeri muhakkak okumalısınız.

Kitap Açıklaması

"Niçin hep acı şeyler yazayım? Dostlar, yufka yürekli dostlar bundan hoşlanmıyorlar. 'Hep açlardan, çıplaklardan, dertlilerden mi bahsedeceksin? Geceleri gazete satıp izmarit toplayan serseri çocuklardan; bir karış toprak, bir bakraç su için birbirlerini öldürenlerden; cezaevlerinde ruhları kemirile kemirile ereyip gidenlerden; doktor bulamayanlardan; hakkını alamayanlardan başka yazacak şeyler, iyi güzel şeyler kalmadı mı? Niçin yazılarındaki bütün insanların benzi soluk, yüreği kederli? Bu memlekette yüzü gülen, bahtiyar insan yok mu?" "Bahtiyar Köpek" adlı öyküden Türk edebiyatının büyük öykücüsünden zamana karşı koyan öyküler.

Sabahattin Ali Kitapları
8,00 ₺ %40
4,80 ₺
Tedarik Süresi: 3 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789750806629
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 144
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Onca Tapınç Uğurlu
Ağırlık: 142
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Kağan Sözeri (06.05.2019)

  Bu okuduğum ikinci Sabahattin Ali kitabı oldu. İçimizdeki Şeytan ve Kuyucaklı Yusuf’u da yaz bitmeden okuyacağım, inşallah. İçimden bir his Sabahattin Ali’nin hikâyelerini daha çok seveceğimi söylüyor. Bazı insanlar görüşleri yüzünden bazı yazarları ya da kitapları okumazlar. Ama Sabahattin Ali her kesimden insanın okuması gereken bir yazar. Onun için okuyup, okutalım.

 • Ada Bademci (31.01.2019)

  Toplumsal sorunlara ve insanlığa ironik bir bakış açışı ile kaleme alınmış kesinlikle okunmalı. üstelik zamanında yasaklanan bir öykü olduğundan daha çok dikkat çekmeyi başarmış. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 • Ada Bademci (31.01.2019)

  Toplumsal sorunlara ve insanlığa ironik bir bakış açışı ile kaleme alınmış kesinlikle okunmalı. üstelik zamanında yasaklanan bir öykü olduğundan daha çok dikkat çekmeyi başarmış. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 • Emel Topaloğlu (07.11.2018)

  Sade, gündelik ama büyüleyici bir dille yazılan tüm eserleri okurum. Tıpkı Sırça Köşk gibi içeri hayatın içinden toplumsal sorunlara, insanlığa ironik bir bakış. Üstelik zamanında yasaklanan bir hikaye olduğundan herkesin mutlaka okumasını tavsiye ederim.

 • İrem Karabulut (17.08.2018)

  Sırça Köşk kitabı için Yapı Kredi Yayınlarına sonsuz teşekkürler. Hem indirimli olarak aldım hemde en sevdiğim yayınevi.

 • Burcu Solmaz (21.07.2018)

  Sırça Köşk okuduğum en güzel Sabahattin Ali kitabı.

 • Esma Kıraç (12.07.2018)

  Kitap yasaklamalarını anlayamıyorum bir türlü Sırça Köşk gibi eşsiz bir eser nasıl yasaklanır zamanında.

 • Ece Egeli (10.07.2018)

  Sabahattin Ali eserlerinden en çok beğendiğim Sırça Köşk oldu diyebilirim diğer romanlarından daha fazla haz duyduğum bu eseri herkesin okumasını tavsiye ederim.

 • Aşkın Çapanoğlu (09.07.2018)

  Aramızdan ayrılalı 100 yılı geçti ama Sırça Köşk dahil tüm eserlerin hala ilk günkü heyecanı ile okunuyor.

 • Baran Denkel (05.07.2018)

  Hem sade hem güncelik hem de büyüleyici bir dil. Gerçekten emeklerinize sağlık. Ben sırça köşk kitabını o kadar çok beğendim ki. Zamanında yasaklanmış olan bu kitap olan Sırça köşk bu neden ile bile okunmaya değer.

 • Serhan Demirel (05.07.2018)

  Sırça Köşk çocuk kitabı olarak geçmiş olsa da bence yetişkinlerin de okuyacağı harika bir eser.

 • Ebru Adan (03.07.2018)

  Sırça Köşk usta yazarın kaleme aldığı hikayelerden oluşan bir eser.

 • Ümran Evliyaoğlu (25.05.2018)

  Sırça Köşk kitabı 13 Hikâye ve 4 masaldan oluşan bir roman. Sabahattin Ali’nin en beğendiğim eserlerinden biri.