Sırça Köşkün Kırık Camları

Hekim Hasta İlişkilerindeki Problemler, Sağlık Sistemimizdeki Sorunlar ve Çözüm Önerileri

Sadık Özen

Kitap Açıklaması

"...Kırk beş yıla yaklaşan hekimlik yaşamım var. Meslek açısından bakınca oldukça uzun sayılabilecek bir süre. Yaşam açısından bakıldığındaysa, değerler farklı bir nitelik kazanıyor."

"...Benim için değeri büyük olan hekimlik yaşamımda, övünç duyabileceğim şeyler kadar, üzüntü yaratan durumlarda karşılaştığım da oldu."

"...Yazdıklarım, sağlık kesiminde hergün biraz daha yoğunlaşan olumsuzlukların, gerek halkta, gerekse hekimlerde yarattığı; deformasyon, yolsuzluk ve yozlaşmalara karşı bir başkaldırı niteliğindedir."

"...Her çeşit yozlaşmanın suçu, toplumun diğer kesimleri tarafından, tek taraflı olarak hekimlerin sırtına yüklenmek isteniyor. Oysa ki bunun başka sorumluları da var."

"...Eleştirilerimi, tıbbi etki kuralları içinde kalarak ve yasal sorumluluklarımı bilerek yapacağım."

"...Çalışma konusu, İnsan yaşamı olan hekimlik mesleğinin, diğer bütün meslek dallarından farklı özellikleri var. Hangi nedenle olursa olsun, hekimler, mesleki sorumluluk duygularından uzaklaşamazlar."

"...Yazdıklarımı okuyunca, gördüm ki, kitabımda olumsuz bir çok şey yer almış. Bunların çoğu da, insanların içini karatacak ve onları karamsarlığa sürükleyebilecek nitelikte."Sadık Özen Kitapları

16,67 ₺ %32
11,34 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9789757891482
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 208
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Editör: Mustafa Demir
Ağırlık: 235
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.