Sepetim 99 ÜRÜN

Sepetiniz Henüz Boş!

Toplam Tutar
KATEGORİLER

Siyaset Felsefesi Kitapları Uygun Fiyatlarla Kidega' da

Siyaset felsefesi kitapları büyük fırsatlarla Kidega'da. Ünlü filozoflara ait siyaset felsefesi kitaplarına ulaşmak ve sipariş vermek için tıklayın.

Ürünleri Karşılaştır
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:145 

Siyaset Felsefesi Neyi İnceler?

Siyaset felsefesi, toplumların ve yöneticilerin ortak sorunlarını iç ve dış etkenlerle beraber ele alan bir felsefe alanıdır. Geçmişten günümüze değişen ve gelişen bu alandaki fikirleri incelerken dönem şartlarını göz önüne almak ve günümüze de günümüz şartlarıyla entregre etmek büyük önem taşır.

Siyaset Felsefesi Nedir?

Siyaset felsefesi nedir diye sorulduğunda aslolan yönetim temelindedir. Hak, hukuk, özgürlük, kamu, devlet gibi kavramların beraber ele alınması gereken bu alanda geniş bir inceleme yapabilirsiniz. Yönetimlerin şekli, amacı ve dış devletlere yaklaşımının konu olduğu bu alan fikirlerinizin şekillenmesine yardımcı olacaktır.

Machiavelli Siyaset Felsefesi Kitapları Neler?

Tarih ve politika bilimlerinin hem kurucusu hem de öncüsü sayılan Machiavelli siyaset felsefesi alanında da önemli adımlar atmıştır. Filozof, devlet adamı, ordu stratejisti, piyes yazarı ve şair olan düşünür yaşadığı dönemin önde gelen figürlerindendir. Prens, Askerlik Sanatı, Hükümdar, Siyaset Üzerine Konuşmalar, Adamotu ve daha birçok kitabının olduğu ilgili kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Thomas Hobbes Felsefesi Nedir?

Felsefe söz konusu iken materyalizmi, etikte hazcılığı ve monarşiyi kabul eden İngiliz filozof Thomas Hobbes siyaset felsefesi söz konusu olduğunda unutulmaması gereken bir düşünürdür. Leviathan adlı eseri ile de sıkça anılan filozofun felsefesi temelde dönem şartlarında Batı siyasetinin izleyeceği yolu göstermektedir. Yönetim ve siyasete yönelik fikirleriyle öncü olan filozofun kitaplarıyla siz de fikirlerinizde devrim yaratabilirsiniz.
Aristoteles Siyaset Felsefesi Kitapları Nereden Alınır?
Aristoteles siyaset felsefesi denildiğinde geçmiş çalışmalarıyla öne çıkan filozoflardandır. Milattan önce yaşamış olan ve Aristo olarak da anılan düşünürün eserlerinde dönem şartlarına yönelik günümüzde de geçerli tespitleri yakalamak mümkündür. Sitemizden felsefeye dair tüm kitaplarına indirimli fiyatlar ve kampanyalar ile kolayca sahip olabilirsiniz.