Sofie’nin Dünyası

Felsefe Tarihi Üzerine Bir Roman

Jostein Gaarder
10 kişi
Kidega'nın Sofie’nin Dünyası Kitap Yorumu
Tarih boyunca felsefenin özetini yapan, yazarın 13 yaşında bir kütüphaneye gidip okuyabileceği bir felsefe kitabı olmadığını öğrendiğinde yazmaya karar verdiği bir felsefe tarihi kitabı sofie'nin Dünyası. İlk çağdan günümüze gelen hikayesinde Descartes, Locke, Freud gibi filozoflara ve fikirlerine yer veriliyor.

Kitap Açıklaması

"Benzer insanların", yüzeysel bilgilerin geçerli olduğu çağımızda, "3000 yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan günübirlik yaşayan insandır" diyen Goethe'nin günübirlik insanlarından olmama yolunda ciddi bir adım.

15. yaşgününü kutlamaya hazırlanan Sofie, bir gün posta kutusunda "Kimsin" yazılı bir not bulur. Bu sorudan hareketle, bütün bir felsefe tarihinden sorulmuş soruları ve cevapları, sürükleyici bir roman kurgusu içinde anlatan Jostein Gaarder, Umberto Eco'nun "Gülün Adı"nda Ortaçağ teolojisini romanlaştırma gücünü bu kitabında felsefede gösteriyor.

Gaarder ( 1952) özellikle gençliğe yönelik kitaplarıyla tanınan Norveçli bir felsefe öğretmeni.

"Sofie'nin Dünyası" yayınlandığı 1991 yılından bu yana aralarında Korece, Rusça, Japonca, Arapça gibi diller de olmak üzere kırka yakın dile çevrilmiş ve yayınlandığı her ülkede en çok satan kitap olma başarısını elde etmiştir.Jostein Gaarder Kitapları

50,00 ₺ %30
35,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758434572
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 592
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Sabir Yücesoy
Ağırlık: 494
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • BÜŞRA CAN YÜKSEL (17.03.2021)

  felsefe girişte okunması gereken , ayrıca felsefede ilerledikten sonra, tekrardan farklı bakış açısıyla okumak daha iyi olur. kitaplığında mutlaka bulunması gereken eser.

 • Nihat Ceylan (14.11.2019)

  Sizi, okurken eğlendiren aynı zamanda öğreten bir kitap bu. Felsefenin çıkışından günümüze kadar olan filozoflar güzel bir kurgu çerçevesinde işlemiş yazar. Okudukça felsefeyi daha çok merak edecek ve daha fazlasını öğrenmek isteyeceksiniz.

 • Sena Soyer (13.04.2019)

  Kurgusu ve felsefe tarihini bu derece zevkli anlatimiyla mukemmel bir eser

 • salim akdemir (19.12.2017)

  Felsefeye giriş için bu kitaptan daha eğlenceli bir yol olamaz, kitabı bitirdiğinizde felsefe tarihi ile epeyce bilgi yüklenmiş oluyorsunuz hem de hiç sıkılmadan.