Söğüt Ağaçlarındaki Rüzgar

Kenneth Grahame

Kitap Açıklaması

Kenneth Grahame'in "Söğüt Ağaçlarındaki Rüzgar" adlı yapıtı ilk olarak 1908 yılında basılmıştı. Bu kitabın, çocuk klasikleri arasına girmesi ve bugün bile çocuklar tarafından sevilmesinin nedenleri çok açıktır.

Çünkü, öyküdeki karakterlerin her biri bireysel kişiliğe sahiptir; İngiltere'nin kırsal bölgelerinin, mevsimlere göre anlatımı çok etkileyicidir; dili nükteli ve şiirseldir. "Söğüt Ağaçlarındaki Rüzgar", zamana meydan okuyan bir öyküdür ve her çocuğun en yakın dostu olacaktır.

Ünlü çocuk kitapları illüstratörü Eric Kincaid, "Söğüt Ağaçlarındaki Rüzgar"ı resimlemek için beslediği tutkuyu sonunda büyük bir beceriyle ortaya dökmüştür. Ayrıntıyı gözden kaçırmadan ve espriyi yakalayarak yaptığı zarif resimlerle, öyküye ayrı bir değer katmıştır. Onun çizgileri, öyküye yeni bir soluk getirmekte ve çocukları büyülemektedir.

Daha geniş bir okuyucu kitlesine ulaşabilmek amacıyla, bazı zor sözcükler sadeleştirilmiş ve uzun cümleler, rahat okumayı ve anlamayı sağlamak için bölünmüştür.

Söğüt Ağaçlarındaki Rüzgar'ı daha önceden okumuş olanlar için, bu kitap tekrar tekrar bakmak isteyecekleri görsel bir ziyafet olacaktır. Kitapla yeni tanışanlar ise çifte mutluluk duyacaklardır. Çünkü Köstebek, Farecik, Kurbağa ve Porsuk gibi kahramanların yaşadığı yeni bir dünyayı keşfedecekler, güzel resimlenmiş harika bir öykü okuyacaklar.Kenneth Grahame Kitapları

22,22 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 3990000007337
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 124
Basım:
Ebat: 225x27 cm
Ağırlık: 688
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.