Sol Ayağım

Christy Brown
Nemesis Kitap
Kidega'nın Sol Ayağım Kitap Yorumu
Engellerin bedende değil kalplerde olduğunun ispatı olan otobiyografik bu roman, hayatla mücadelenin, azmin gerçek hikayesini okuyacağınız bir eser. 23 kardeşin arasında yalnızca sol ayağıyla hayata tutunan Christy Brown'un yaşamı sizleri derinden sarsacak. Acıma duygusu ile hayranlığı aynı anda yaşatan, hepimize kendi küçük dertlerini sorgulatan bu kitabı gündelik hayatın telaşı içinde kendini umutsuz hisseden herkes okumalı.

Büyüleyici ve Eğlenceli... Okuyana İlham Veriyor. -Irish Times

Erdemli ve hiçbir şekilde yozlaştırılmamış bir cesaret hikayesi  - Sunday Times

Chiristy Brown doğuştan beyin felci kurbanıydı. Ancak bu talihsiz küçük bebek İrlanda edebiyatının devleri arasında yerini alacak bir yazarın muhteşem hayal gücüne ve duyarlı zekasına sahipti. Bu Chiristy Brownin kendi yaşam öyküsüdür. Brown, çocukluğunda okumayı, yazmayı, resim yapmayı ve nihayet daktilo kullanmayı öğrenmek için verdiği mücadeleyi ve bütün bunları sol ayağını kullanarak nasıl yaptığını anlatıyor.

Chiristy Brownin benzer bir biçimde kaleme aldığı Dream All The Days  adlı eseride çok satan kitaplar listesine girmeyi başarmıştır.Sol Ayağım kitabı, Chiristy Browni Daniel Day- Levsin canlandırdığı çok başarılı bir filme konu edilmiştir.

 

Christy Brown Kitapları
Şimdi ek %8 KDV indirimiyle!
17,59 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786055913229
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 189
Ebat: 13,5x20 cm

Christy Brown Hakkında

Christy Brown Kimdir?Christy Brown 1932 yılında Dublin’de hayata gözlerini açan ressam, şair ve yazardır. Tam tamına yirmi üç çocuklu bir ailenin hayatta kalabilen on üç çocuğundan biridir. Doğuş...

Sol Ayağım Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Rüya Özberk (11.06.2018)

    Sol ayağım kitabı Christy Brown'un gerçek yaşam öyküsü. Biyografik tarzı eserler içinde en iyisi!