Sol Ayağım

Christy Brown
1 kişi
Kidega'nın Sol Ayağım Kitap Yorumu
Engellerin bedende değil kalplerde olduğunun ispatı olan otobiyografik bu roman, hayatla mücadelenin, azmin gerçek hikayesini okuyacağınız bir eser. 23 kardeşin arasında yalnızca sol ayağıyla hayata tutunan Christy Brown'un yaşamı sizleri derinden sarsacak. Acıma duygusu ile hayranlığı aynı anda yaşatan, hepimize kendi küçük dertlerini sorgulatan bu kitabı gündelik hayatın telaşı içinde kendini umutsuz hisseden herkes okumalı.

Kitap Açıklaması

Doğuştan beyin felçli olan Christy Brown, konuşmasını ve hareketlerini kontrol edemiyordu. Ama zekâsı ve cesareti onun okuma ve yazmayı, resim yapmayı ve daktilo kullanmayı öğrenebilmesini, hatta bu kitabı yazabilmesini sağladı.

Christy Brown, kendi yaşam öyküsünü kaleme aldığı bu kitabında bütün bunları öğrenebilmek için sol ayağını kullanarak nasıl büyük bir mücadele verdiğini ve hayata nasıl tutunduğunu anlatıyor.

Yazarın, bu kitabın devamı niteliğinde sayılabilecek “Her Gün Hüzün” adlı başka bir kitabı daha bulunuyor. Sol Ayağım, Christy Brown’ı Daniel Day-Lewis’in canlandırdığı aynı adlı, çok başarılı bir filmle beyaz perdeye de uyarlanmıştır.

 Büyüleyici ve eğlenceli... Okuyana ilham veriyor.

Irish Times

Bir cesaret hikâyesi...

Sunday Times

Christy Brown Kitapları
24,00 ₺ %20
19,20 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: My Left Foot
ISBN: 9789752473218
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 192
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Filiz Kahraman
Ağırlık: 192
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Emre Tokatlıoğlu (23.11.2018)

  kitabı sol ayarı ile yazan Christy Brown'dan öğrendiğim şey şu ki, içimizde doğuştan gelen cevheri dışarı çıkarmanın yolu koşulsuz sevgidir. Kitap otobiyografiden olduğundan dolayı süsten arındırılmış, akıcı ve samimi bir anlatımı var. Ben kitabı psikolojik açıdan değerlendirdim ve gerçekten de çok şey öğrendim. Umarım kitabı almayı düşünenler de beğenir. Keyifli okumalar.

 • Şahnur Akaydın (14.08.2018)

  Kitap doğuştan beyin felçli olan Christy Brown un hayatını anlatan harika bir kitap mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 • Sinem Özkök (04.08.2018)

  Sol Ayağım kitabının yazarın kendi hayatı olduğunu öğrenince daha çok sevdim. Kitabı çok fazla duygulanarak okuduğumdan sanırım hayatta mücadelenin nasıl verildiğinin güzel bir örneği olmuş.

 • Barlas Erez (03.08.2018)

  Sol ayağım yazarın otobiyografik türden eseridir.

 • Alp Akan (27.07.2018)

  Sol Ayağım kitabını okumaya başladığımda inançlı ya da inançsız olalım, bu sorunun hesap gününe bırakılmadan tam da hayatın ortasında kendi kendimize sormamız gereken en önemli sorulardan biri olduğunu düşünüyorum;

 • Ece Özberk (05.07.2018)

  Kitap yazarın otobiyografik türde yazdığı romanı diye biliyorum. Sol Ayağım harika bir kitap.