Son Akıncılar

Osman Azman

Kitap Açıklaması

Kurtuluş Savaşı Serisinin ilk kitabı olan ve yayınlandığı günden itibaren büyük ilgi gören Doğunun Fatihi Karabekir isimli romanın devamı okuyucular tarafından merakla beklenmekteydi. Elinizde ki bu roman, Kurtuluş Savaşının Batı Cephesinin çok fazla anlatılmayan ve eksik bırakılan yönlerini ele almış, yazarın sade ve akıcı uslübuyla sizlere enfes bir anlatım zenginliği sunmaktadır.

Şanlı tarihimizin en acı olaylarından biri de şüphesiz Yunanlıların Anadolu'nun batı bölgesini işgalİ esnasında yaptıkları zulüm ve katliamlardır.

Osmanlı Devletinin kurucuları olan Ertuğrul Gazi, Osman Gazi ve Şeyh Edebali'nin türbelerine, Bursa, Söğüt ve Bilecik'te yaşayan Müslüman Türklere Yunanlıların yaptıkları saygısızlık, hakaret ve mezalim bu eserde gözler önüne serilmektedir.

Karabekir Paşa'nın özel olarak yetiştirdiği Serhat Kurtlarının ve bir avuç vatanseverin, Yunanlılardan yaptıkları bu saygısızlığın hesabını nasıl sordukları ve bu arada Kurtuluş Savaşının kadın kahramanlarından olan Kara Fatma'nında milis kuvvetleriyle birlikte işgalcilere karşı verdiği kahramanca mücadele, romanda çarpıcı bir şekilde anlatılmaktadır.

Osman Azman Kitapları
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055385446
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 128
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Ömer Sadi Yiğitcan
Ağırlık: 145
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.