Kitap Açıklaması

Bu defa çok daha fazla bir gayretle, baştan aşağıya yenilenerek, kitabın 4. baskısı "Sonel Kardiyoloji" başlığı ile yayınlanmış bulunuyor. Önceki baskılarda olduğu gibi Propödetik, Semptom, Fizik muayene, Kardiyolojinin temel laboratuar bulguları, Kalp hastalıkları ile kardiyolojideki bazı önemli tedavi metotları kitaba dahil edildi. Bu haliyle kitabın tıp öğrencilerine, pratik yapan hekim ve uzman doktorlara faydalı olması amaçlandı. Klinik yaklaşımlarda, gene, fizyoloji temel alındı.

Çok önemle ve titizlikle bütün konularda yakın zamanın yenilikleri ve gelişmeleri kitaba alındı. Ancak bu konuda teorik aşırılıklardan kaçınılmaya, okuyucunun beklentilerini karşılamaya özen gösterildi.

Atherosklerotik kalp hastalıkları ve anjiyografi, anjiyoplasti, trombolitik tedavi oldukça geniş tutulmaya çalışıldı.

EKG, EKO, Holter, CT, MR, Nükleer incelemeler gibi diagnostik metodlar sınırlı da olsa kitaba girdi.

Kitapta genellikle meslek hayatında kullanılan dil, günlük türkçe söyleniş tarzıyla yer aldı; ancak yanlış anlama ve kavramalar, karışmaları önlemek için özel isimler, bazı kelimeler, özellikle orijinal yabancı imla ve şekli ile muhafaza edildi.4. baskı yapma başarısı ve geniş kabul edilme onurunu taşıyan bu kitabın yarım asra yakın bir süre içinde oluşmuş kaynak ve birikimleri vardır.

50,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Tıp, Bilim
ISBN: 9789759322809
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 779
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 779
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.