Sosyal Hizmet Kurumlarında Yönetim

Muammer Sarıkaya

Kitap Açıklaması

İnsanın mutluluğunu ve insanlığa yaraşır bir hayatı temel alan sosyal hizmetler, sağlıktan eğitime, rehabilitasyondan sosyal güvenliğe kadar geniş bir çalışma alanına sahiptir. Uygulamada sahip olduğu bu geniş yelpaze akademik açıdan da farklı disiplinlerden yararlanmasını zorunlu kılmaktadır.

Bu disiplinlerden biri de şüphesiz yönetimdir. Sosyal hizmet sektörünü ve kurumlarını yönetsel bağlamda ele alan bu kitap on bölümden oluşmaktadır. Farklı disiplinlerden akademisyenlerin ortak gayretleriyle ortaya çıkan kitapta sosyal hizmet kurumlarının tarihsel gelişimi, sosyal hizmet kurumlarında örgütsel davranış, sosyal hizmetlerde gönüllü yönetimi, sosyal hizmetlerde pazarlama, sosyal hizmet kurumlarında halkla ilişkiler yönetimi, sosyal hizmet kurumlarında insan kaynakları yönetimi, sosyal hizmet etiği, sosyal hizmet kurumlarında kalite yönetimi, sosyal hizmet kurumlarında finansal yönetim, sosyal hizmet kurumlarının finansmanına ilişkin vergi düzenlemeleri başlıkları yer almaktadır.

Bu kitabın sosyal hizmete ilgi duyan tüm akademisyenlere, öğrencilere ve uygulamadaki sosyal hizmet yöneticileri ve çalışanlarına katkı sağlayacaktır.Muammer Sarıkaya Kitapları

25,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786055426057
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 264
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 264
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.