Sözler - Lemeat, Nur’un İlk Kapısı

Makam Tanzimli Risale-i Nur Külliyyatı

Bediüzzaman Said Nursi

Kitap Açıklaması

Makam Tanzimli Risale-i Nur Külliyyatı çalışmamız ve bunun ilk meyvesi olan 1. cild Sözler kitabında iki önemli hususu göz önüne aldık.
Birincisi: Risale-i Nur'u öğrenmek isteyen herkesin Eski Said ve Yeni Said'in 130 parça risalelerin her birini bizzat üstadın işaret etmiş olduğu asli makamlarında bulabilmesine imkan sağlamak.

İkincisi: 24 ciltlik Risale-i Nur külliyatımızın yanında, yaklaşık 6000 sayfadan oluşan Külliyat-ı Nur'u bir bütünlük içerisinde, cildler halinde, tekrarsız ve eksiksiz olarak neşredip ekmek ve suya ihtiyaç derecesinde herkes muhtaç olduğu iman hakikatlarına her kesimden herkesi hissedar kılmak için külliyatın tamamını çok daha rahat ve çok daha az bir masrafla elde etmelerine ve okuyup anlamalarına imkan sağlamak.

Bu amaç doğrultusunda ilk kez "Tenvir Neşriyat" olarak her bir ayetin, hadisin, Arabi, Farisi ve Kürdi ibarelerin anlamlarını kaynakları ile birlikte hemen metnin yanında parantez içinde italik olarak verdik. Sayfa altlarında da her sayfaya ait Osmanlıca kelimelerin günümüz Türkçesinde karşılıklarını ifade eden lügatçelerini koyduk. Ayrıca kitabın arka kısmına kitap içerisinde geçen önemli isimlere ait biyografi ile kapsamlı bir indeks çalışmasını da Risale-i Nur'u okuyup anlamaya kolaylık sağlaması açısından yerleştirdik.

Muvaffakiyet niyet-i halisenin refikidir.Bediüzzaman Said Nursi Kitapları

85,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789757564508
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1036
Basım:
Ebat: 18,5x24,5 cm
Ağırlık: 1036
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.