SPK İleri Düzey Lisanslama Sınavlarına Hazırlık Tüm Konular

Konu Anlatımlı Çözümlü Sorular Son Sınav Soru Benzerleri Deneme Sınavları

Şenol Babuşcu, Adalet Hazar, Sezercan Bektaş, Mahmut Ceylan

Kitap Açıklaması

Her geçen gün artan finansal piyasaların gelişmişlik düzeyi, piyasanın aktörlerine ilişkin de yeni kuralların konulmasına yol açmaktadır. Bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurumu tarafından sermaye piyasası alanında işlem yapacak kişilerin lisans almaları yönünde 2002 yılından itibaren açtığı lisanslama sınavlarından Temel Düzey Lisanslama sınavı 9 konudan oluşmaktadır.

15 Ekim 2013 tarihine kadar yapılan tüm Sermaye Piyasası Kanunu’na ilişkin Sermaye Piyasası Kurumu'nun düzenleme ve Yönetmelik değişiklikleri dikkate alınıp, yeni soru ilaveleri da yapılarak genişletilen bu kitap, adayların ihtiyaçları göz önüne alınarak revize edilmiştir.

SPK İleri Düzey Sınavına girecek adaylara çalışma kolaylığı sağlamak ve çok sayıda test çözümü ile bilgilerini daha da kalıcı kılmak açısından her bir dersin altında yer alan alt konu başlıklarına ilişkin güncel anlatım, bu alt konulara ilişkin çıkmış soru benzerleri ve açıklamalı çözümleri ile her bir dersin sonunda deneme sınavının yer aldığı bu kaynak “SPK İleri Düzey Lisanslama Sınavlarına” girecek adaylara yönelik hazırlanmıştır. Tamamen sınava yönelik ve güncel düzenlemeleri içeren bu kitap, en güncel bilgileri içeren kaynak niteliğindedir.

Konu Başlıkları
Genel Ekonomi ve Mali Sistem
Sermaye Piyasası Mevzuatı, İlgili Mevzuat, Ticaret Hukuku ve Borçlar Hukuku
Menkul Kıymetler ve Diğer Sermaye Piyasası
Ulusal ve Uluslararası Piyasalar
Finansal Yönetim
Analiz Yöntemleri
Muhasebe Denetim ve Etik Kurallar
İlgili Vergi Mevzuatı

72,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789759138257
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1376
Basım:
Ebat: 155x235 cm
Ağırlık: 1645
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.