SPK Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim

Lisanslama Sınavlarına Hazırlık Tüm Konular

Davut Pehlivanlı, Ebubekir Ayan

Kitap Açıklaması

90'lı yıllardan itibaren ortaya çıkan ve çok büyük boyutlu zararlara neden olan şirket iflaslarının önemli kısmı, uzmanlar tarafından denetim süreçlerindeki eksikliklere yakından ilişkilendirilmektedir. Özellikle 2000 yılında patlak veren ENRON skandalı, denetim işlevinin işletmenin başarısının yanında başarısızlığında da ne derece etkili olabileceğini açıkça ortaya koymuştur.
Söz konusu gelişmeler, denetim mesleğine ve dolayısıyla denetim sertifikasına olan ilgiyi de yoğun bir biçimde arttırmıştır. Bağımsız denetim sertifikası, bu alanda kariyer yapmaya planlayanlara gerek işe başlama aşamasında gerekse kariyer basamakları boyunca önemli avantajlar sağlamaktadır.

SPK Bağımsız Denetim lisanslama sınavlarına dönük olarak hazırlanan bu çalışma, alanında uzman akademisyenler tarafından yoğun ve titiz bir çalışma süreci sonunda ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda, SPK tarafından ilan edilen geçmiş yıllara ait yüzlerce soru taranmış ve konu anlatımları buna göre şekillendirilmiştir. 2009 Ocak sınav dönemi dahil olmak üzere önceki sınav dönemlerine ait tüm sınav sorularının açıklamalı çözümlerine kitapta yer verilmiş, adayların verimli bir hazırlık sürecinden geçmelerini sağlamak amacıyla ayrıca hazırlanan cevaplı testlerle çalışma daha da zenginleştirilmiştir.Davut Pehlivanlı Kitapları

41,67 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786053770015
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1203
Basım:
Ebat: 165x235 cm
Ağırlık: 1466
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.