SPK Temel Düzey (Tüm Konular) Lisanslama Sınavlarına Hazırlık

SPK Lisanslama Serisi - 1

Adalet Hazar, Mahmut Ceylan, Şenol Babuşcu, Sezercan Bektaş

Kitap Açıklaması

Her geçen gün artan finansal piyasaların gelişmişlik düzeyi, piyasanın aktörlerine ilişkin de yeni kuralların konulmasına yol açmaktadır. Bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurumu tarafından sermaye piyasası alanında işlem yapacak kişilerin lisans almaları yönünde 2002 yılından itibaren açtığı lisanslama sınavlarından Temel Düzey Lisanslama sınavı 9 konudan oluşmaktadır.

15 Ekim 2013 tarihine kadar yapılan tüm Sermaye Piyasası Kanunu'na ilişkin Sermaye Piyasası Kurumu'nun düzenleme ve Yönetmelik değişiklikleri dikkate alınıp, yeni soru ilaveleri da yapılarak genişletilen bu kitap, adayların ihtiyaçları göz önüne alınarak revize edilmiştir.

SPK Temel Düzey Sınavına girecek adaylara çalışma kolaylığı sağlamak ve çok sayıda test çözümü ile bilgilerini daha da kalıcı kılmak açısından her bir dersin altında yer alan alt konu başlıklarına ilişkin güncel anlatım, bu alt konulara ilişkin çıkmış soru benzerleri ve açıklamalı çözümleri ile her bir dersin sonunda deneme sınavının yer aldığı bu kaynak "SPK Temel Düzey Lisanslama Sınavlarına" girecek adaylara yönelik hazırlanmıştır. Tamamen sınava yönelik ve güncel düzenlemeleri içeren bu kitap, en güncel bilgileri içeren kaynak niteliğindedir.

Konu Başlıkları
Genel Ekonomi
Sermaye Piyasası Mevzuatı, İlgili Mevzuat ve Etik Kurallar
Menkul Kıymetler ve Diğer Sermaye Piyasası Araçları
Hisse Senedi Piyasaları
Tahvil ve Bono Piyasaları
İlgili Vergi Mevzuatı
Diğer Teşkilatlandırılmış Piyasa ve Borsalar
Finans Matematiği
Takas ve Operasyon İşlemleriAdalet Hazar Kitapları

64,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789759138424
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1186
Basım:
Ebat: 16x235 cm
Ağırlık: 1690
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.