SPSS İle İstatistik Rehberi

İbrahim Demir

Kitap Açıklaması

Eğitimin öneminin arttığı artık herkesin üniversite değil iki üç ve daha fazla üniversite mezunu olduğu hatta lisans üstü ve doktora seviyesinde eğitim aldığı bir dönemde istatistiksel analizlerde ön plana çıkmaktadır. Hemen hemen her alanda istatistik kullanılmakta ve tezlerdeki araştırma soruları ve hipotezler istatistiksel analizlerle incelenmektedir. Bu bağlamda eldeki verilere doğru analizleri uygulaya bilmek için bir rehbere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kitap tasarlanırken bu amaç gözetilerek hazırlanmıştır.
Kitapta bölümler altı ana kategoriden oluşmaktadır. Bunlar; Konu anlatımı örnek vaka araştırma sorusunun ve hipotezin kurulması hipoteze uygun olan analizin aşama aşama yapılması elde edilen tabloların açıklanması ve son olarak çıktıların makale/tez formatında yorumlanmasıdır. Bununla birlikte konu bütünlüğünü bozmamak için konu ile alakalı ek bilgiler "ek bilgi" başlığı altında verilmiştir.
Kitap tamamen renkli baskı olarak okuyuculara sunulmuştur. Kitabın içindekiler kısmına ve örnek bölüme aşağıdaki linkden erişilebilir.İbrahim Demir Kitapları

75,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Eğitim
ISBN: 9786056017322
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 557
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Ağırlık: 557
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.