Strateji ve Taktik

J. V. Stalin
Kor Kitap

Çağımızda sınıf mücadelesi, emek ve sermaye arasındaki çelişkinin kendisini gösterdiği bütün alanlarda, değişik biçimler altında sürmektedir. Bu çok yönlü ve karmaşık mücadelede, işçi sınıfı ve burjuvazi, karşılıklı olarak, değişik araçlar ve yöntemler kullanmaktadır. Burjuvazi, sayısız örgüte, uzmanlara ve sistemlere sahiptir.

Ya işçi sınıfı?

Neredeyse iki yüz yıldır tarihin gidişini etkileyen işçi sınıfı, mücadele deney ve görgüsü bakımından burjuvaziden hiç de geride değildir. Bu deney birikimi, grevden, siyasal iktidar hedefine kadar, işçi sınıfının her alandaki mücadelesine yol gösteren bir bilim halinde yükselmiştir. Proletaryanın sınıf mücadelesinin ana konusu, strateji ve taktiktir.

Strateji ve Taktik, sınıf mücadelesinin büyük ustalarından Stalin’in, bu bilimin temel ilkelerini her emekçinin kolayca anlayabileceği bir yalınlıkla anlatan yazılarını içeriyor.

J. V. Stalin Kitapları
7,00 ₺ %16
5,88 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786052283028
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 88
Basım: Kasım 2017
Ebat: 115x16 cm
Çevirmen: A. Fırat

J. V. Stalin Hakkında

J. V. Stalin, Araştırma - İnceleme, Diğer, Felsefe kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Anarşizm mi Sosyalizm...

Strateji ve Taktik Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.