Street Soul

Tunç Dindaş

Kitap Açıklaması

Dünya graffiti tarihinde Türkiye'deki durum pek bilinmez. Çünkü Türkiye'deki sokak sanatları hakkında pek fazla kitap yayınlanmamıştır. Birkaç dergi dışında neredeyse Türkiye'deki graffiti piyasası hakkında kimse bir şey yayınlamamıştır. 90'ların ortalarından beri Türkiye'nin neredeyse birçok ilinde graffiti yavaş yavaş bir salgın gibi yayılmaya başlamıştı. Bu dönemden sonra aslında birçok dünyaca ünlü 'writer' yada 'street art' sanatçısı çoğunlukla İstanbul'a gelip birçok çalışma yaptı. Bu kitapta Türkiye'nin neredeyse her yerinden 'writer'lar dışında, hiç bir yerde basılmamış ünlü yabancı sanatçıların çalışmalarını bulabilirsiniz. Bu sanatçılar arasında; ABOVE, BATES, KRIPOE, BROS, FUMST, SPACE INVADER, OBEY GIANT, L'ATLAS, RUSL, COWBOY69, POKER, BANDIT 77 gibi isimler de mevcut.

Günümüzde ise İstanbul'dan, Gaziantep'e kadar çeşitli coğrafyadan Türk graffiticilerinin boyadığı duvarlardan en iyi örnekleri bu kitapta bulabilmek mümkün. STREET SOUL Türkiye'de Graffiti kültürünü başlatan ve yayılması için bir çok etkinliğe ve projeye imza atan Tunç "Turbo" Dindaş tarafından derlenip, hazırlanmış. 144 sayfalık, tamamı renkli kitapta 450'den fazla fotoğraf bulunuyor.

Bu kitap yakın dönem Türkiye'de yapılan birçok sokak eserinin belgesel dökümantasyonu olması için hazırlanmıştır. Bu elinizde tuttuğunuz kitap sizi Türkiye'nin dört bir köşesine götürecek ve size belki de daha önce hiçbir yerde görmediğiniz duvarları gösterecek.

25,93 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789756129166
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 139
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 139
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.