Kidega'nın Suç ve Ceza Kitap Yorumu
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin belki de en bilinen eseri olan Suç ve Ceza'da itiraf, toplum mühendisliği, pişmanlık, tedirginlik ile harmanlanarak devlet dairelerini, sistemleri, insanları ve siyasi düzeni sorguluyor. Suç ve ceza kavramlarını derinlemesine irdeleyen adıyla müsemma bu eser özgür birey davranışlarının ne derece dış faktörlerden bağımsız olduğu sorusunu soruyor. Raskalnikov'un içindeki kişilik bölünmelerini, iç hesaplarını bize de yaşatıyor. Yıllar sonra bile aklınızdan çıkmayacak anlatımı, karakterleri ve derin felsefesi ile insanoğlunun ortak ruhu olan Rus Edebiyatının en kült eserlerinden Suç ve Ceza; Dünya Edebiyatı'na mal olmuş bir eser...

Kitap Açıklaması

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881): İlk romanı İnsancıklar 1846'da yayımlandı. Ünlü eleştirmen V. Belinski bu eser üzerine Dostoyevski'den geleceğin büyük yazarı olarak söz etti. Ancak daha sonra yayımlanan öykü ve romanları, çağımızda edebiyat klasikleri arasında yer alsa da, o dönemde fazla ilgi görmedi.

Yazar 1849'da 1.Nikolay'ın baskıcı rejimine muhalif Petraşevski grubunun üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklandı.Kurşuna dizilmek üzereyken cezası sürgün ve zorunlu askerliğe çevrildi.Cezasını tamamlayıp Sibirya'dan döndükten sonra Petersburg'da Vremya dergisini çıkarmaya başladı, yazdığı romanlarla tekrar eski ününe kavuştu.Suç ve Ceza Dostoyevski'nin bütün dünyada en çok okunan başyapıtıdır.

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski Kitapları
20,00 ₺ %35
13,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789754589023
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 687
Basım:
Ebat: 125x205 cm
Çevirmen: Mazlum Beyhan
Ağırlık: 655
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
 • Gamze Yorulmaz (21.04.2020)

  Kedinlikle mükemmel bir kitap herkese tavsiye ederim

 • Yağız Pektemek (20.11.2019)

  Edebiyatın en iyi eseri tabi ki mükemmeldi

 • Sinem Özdoğan (18.09.2019)

  Suç ve Ceza Dostoyevski'nin muhteşem bir eseri. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Dostoyevski Raskolnikovu öyle bir tip olarak oluşturmuş ki bir insan hem bu kadar masum hem de bu kadar suçlu nasıl olur diye düşünmeden edemiyorsunuz. Okumayanlar muhakkak okumalı.

 • Ebru Elmastaşoğlu (13.05.2019)

  Kitapta insan ruhunun derinliklerine çok iyi inilmiş, tasvirler ustaca yapılmış ve insan ve çevre ilişkisine çok iyi bir şekilde değinilmiş kesinlikle okumaya değer.

 • YUNUS BALI (13.05.2019)

  Okumakta geç kaldığım bir eser. Çeviri olarak harika. Yayınevinin kalitesi hissediliyor. Baş kahramanın başından geçenler, iç dünyasındaki çalkantılar etrafında dönenler derken kitap sizi içine çekiyor. Bir insanın başından geçenlerden çok toplum yozlaşmasına da güzel değiniyor Dostoyevski. Aslında günümüzdeki bir çok sorunun 2 asır önce de var olduğunu ortaya koyuyor bu eser. Cevaplarını aradığımız soruları kendisine soran kahramanımız gayet de güzel sonuçlar çıkarıyor. Kesinlikle tavsiye ettiğim ve herkesin okuması gereken bir eser.

 • Sedat koçdemir (13.04.2019)

  Sefiller, savaş ve barış, suç ve ceza, germinal. Bunlar kesinlikle okunmalı, okutulmalı.

 • Emel Çörekçi (01.04.2019)

  Yıllar sonra dahi aklınızdan hiç çıkmayacak sözlere sahip olan Suç ve Ceza kitabı kesinlikle okumanız gereken bir kitap. Tavsiye ederim.

 • Emel Özgörkey (26.03.2019)

  Okuma alışkanlığını Suç ve Ceza kitabı ile kazandığımı belirtmek isterim ve herkesin de okumasını tavsiye ederim. Biraz ağır gibi gelebilir ama okudukça kitabın ağırlığını önemsemeyeceğinizden eminim.

 • Koray Çamdalı (05.03.2019)

  Dünya edebiyatının en çok okunan ve en büyük romanlarından biri olarak kabul edilen Suç ve Ceza kitabını halen okumayanlar varsa bence çok geç kalmışlar. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim arkadaşlar.

 • Atakan Arslanoğlu (13.02.2019)

  Okuduğum ve kitap okumayı sevdiren ilk kitaptı. Suç ve Cezayı halen okumayanlar varsa geç kalmadan okusunlar derim.

 • İrem Sezek (07.02.2019)

  Okuma alışkanlığı kazanmak istiyorsanız mutlaka Suç ve Cezayı okumanızı tavsiye ederim.

 • Şahnur Dağdaş (01.02.2019)

  Suç ve Ceza'yı okuduktan sonra, ilk kez yeteneğim hakkında bir kuşku duydum. Ciddi olarak, bu işten vazgeçme ihtimalimi ölçüp tarttım

 • Barlas Menemencioğlu (31.01.2019)

  Suç ve Ceza Dostoyevski’ nin en güzel eserlerinden biridir. Romandaki ana düşünce, başkalarına yapılan suçun cezası mutlaka çekilir esasına dayanmaktadır.Rusya’ nın büyük şehirlerinden birindeki yoksul halkın hayatı dile getirilmektedir.

 • Şahnur Nalbantoğlu (25.01.2019)

  Kitabı kesinlikle ayrı bir yere koymak gerektiğini düşünüyorum. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski'nin insan doğası, ahlak ve inanç üçgeninin içinde sivrilttiği sorulara cevap vermesi umudu ile hızlı bir şekilde okumak durumunda bırakan bir kitap.

 • Ece Çörekçi (23.01.2019)

  Suç ve Ceza, ciddi anlamda okuma alışkanlığı kazandığım kitap. Ne zaman okuduğun en iyi kitap ne ya da kitap tavsiyesi istense aklıma ilk gelen kitap.

 • Mücahit Abidinoglu (24.12.2018)

  15 gunde okudugum muthis bir kitap kesinlikle hasan ali klasiklerinden bu kitabi okumalisiniz.Efsane bir edebi başyapıt

 • Alp Çağıran (07.11.2018)

  Suç ve Ceza okuduğum ilk kitap ve bu kitap sayesinde okuma alışkanlığı kazandım. Bu nedenle mutlaka okumanızı da tavsiye ederim.

 • Esma Kuday (29.10.2018)

  Suç ve Ceza sanırım her yaşta okunacak büyük bir eser.

 • Yağız Tokatlıoğlu (10.07.2018)

  Dostoyevski'nin belki de en çok bilinen eseridir Suç ve Ceza tartışmasız efsane bir eser ana düşünce ise başkalarına yapılan suçun cezası mutlaka çekilir esasına dayanmaktadır. Bence herkesin bu kitabı okuması gerek. Teşekkürler Kidega

 • Ebru Yalçın (09.07.2018)

  Lise dönemine gelindiğinde mutlaka her öğrencinin okuduğu dünya klasiği eserlerden olan Suç ve Ceza her kitaplıkta yerini almalıdır.

 • Mert Erkekli (06.07.2018)

  Suç ve Ceza Dostoyevski’ nin en güzel eserlerinden biridir. Romandaki ana düşünce, başkalarına yapılan suçun cezası mutlaka çekilir esasına dayanmaktadır

 • Berk Akay (28.05.2018)

  İlk okuduğum dünya klasiği olan Suç ve Ceza kitabını oldukça beğenmiştim. Sonraları kitaplığımda duran kitabın akıbetinden haberim olmadı. Geçenlerde kidega’nın çok satanlar listesini karıştırırken gözüme çarptı ve satın aldım. Sanırım Lise yıllarında okuduğum bu eser şimdi daha kaliteli geldi bana.