Polis toplumda genellikle adaletin giriş kapısı olarak algılanmaktadır. Ancak adaletin giriş kapısının açılması veya polisle birlikte ceza adalet sisteminin harekete geçmesi için mağdur tarafından bu kapının çalınması gerekmektedir.

Mağduriyetin polise bildirilmediği durumlarda ise ceza adalet sistemi tarafından önleyici ve caydırıcı tedbirler alınamamaktadır. Bu durum, mağdurun veya mağdurla aynı fiziki ve sosyal çevrede yaşayanların aynı veya benzer suçlara yeniden hedef olmalarına yol açmaktadır.

Suç mağduriyeti araştırmaları, polise bildirilmemiş olan suçun karanlık yüzünün aydınlatılmasına ve bu suçların neden polise bildirilmediğinin açığa kavuşturulmasına katkı sağlamaktadır. Bu çalışma da, suçun karanlık yüzünü aydınlatmaya yönelik bir çabadan ibarettir.

Suçun karanlık yüzüne ışık tutabilmek ve adaletin giriş kapısının çalınmasına katkı sağlayabilmek dileğiyle iyi okumalar...

13,89 ₺ %28
10,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9786055828660
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 203
Basım: Mayıs 2013
Ebat: 13,5x21 cm

Önder Karakuş Hakkında

Önder Karakuş, Diğer, Diğer Kategoriler, İnsan ve Toplum kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Suçun Karanlık Yüzü kitabının yazarıdır. Önder Kara...

Suçun Karanlık Yüzü Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.