Süleyman Demirel

Murat Arslan
İletişim Yayınevi

20. yüzyıl Türkiye siyasetinin devlet aklını, daha doğrusu sağa bükülmüş “idare aklını” merak eden birinin Süleyman Demirel’e uğramadan geçmesi düşünülemez. “Türkiye yönetilmez, idare edilir” diyen Demirel’in siyasi “kariyeri” aynı zamanda dönemin siyaseti bağlamında, Türkiye’nin kırmızı çizgilerini, siyasal alanının sınırlarını ve idareci siyaset aklını ortaya koyar.

Elinizde tuttuğunuz Süleyman Demirel kitabı, zaman zaman kusursuz bir pragmatizmle “meselelerin” kenarından dolaşan, onları zorlayan, zaman zaman da devlet aklıyla uzlaşma arayarak destek gördüğü kesimlerin sorunlarını çözmekten ziyade sorunun kaynağı haline gelen, defalarca hükümet kurmuş ve dağıtmış bir antikomünist “baba” figürünü resmediyor. Cumhuriyet’in ilk yıllarından 2000’li yıllara dek titizlikle ve dikkat çekici ayrıntılarla ele alarak, bir siyasi biyografinin ötesine geçmenin güzide bir örneğini temsil ediyor. “Her şeyi olan, insanları müşterek değerlere sahip, milli şuurun rehberliğinde, her istediğini yapabilen, her düşündüğünü söyleyebilen bir Türkiye’miz olsun istedik. Bu doğru yoldu. Büyük Türkiye’ye giden yoldu bu. Onun için doğru idi. Doğru birkaç tane değildir. Doğru bir tanedir.”

Murat Arslan Kitapları
34,00 ₺ %23
26,18 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

ISBN: 9789750526879
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 271
Basım: Haziran 2019
Ebat: 13x19,5 cm
Murat Arslan

Murat Arslan Hakkında

Murat Arslan Akademisyen yazardır. 1970 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İngilizce, Latince ve Eski Yunanca dillerine hakimdir. Prof. Dr. Murat Arslan Bilkent Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tar...

Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • İrem Ayaydın (11.06.2019)

    Satışa açılmasını ve kitabın elime ulaşmasını sabırsızlıkla bekliyorum :)

  • Onur Babaoğlu (10.06.2019)

    Satışa açılacağı zamanı sabırsızlıkla beklediğim kitaplardan biri umarım çok fazla beklemem.