Sultan Alparslan

Yunus Oğuz

Kitap Açıklaması

Sultan Alparslan; işgal altındaki " Türk Anayurdu" Anadolu'yu, muhteşem bir zaferle Bizans işgalinden kurtaran ve ebedi yurt yapan büyük Sultan'dır!

O, turan fikrinin uygulayıcısı, "Türk birliği" inancının çağlar ötesine sarkan sisteminin yayıcısı, " Devlet-i Ebed Müeddet " düşüncesinin mimarıdır.

Yunus Oğuz Azerbaycan'ın son dönemlerdeki özgür düşünce ortamından yararlanan en büyük yazarlarından ve tarihçilerinden biridir. O'nun kaleminden okuyacağınız Alparslan eseri ile, Selçuklu Devletinin nasıl kurulduğunu ve nasıl imparatorluk haline geldiğini görecek, hiç bilmediğiniz Oğuz Dedelerini tanıyacak, onların şahsiyetlerinde gizlenen eski " Oğuz İlmi "nin ne olduğunu anlayacak, Oğuz töresine vakıf olacaksınız. Aynı zamanda Hasan Sabbah'ı " Haşhaşileri " onların düşüncelerini, yapmak istediklerini ve çalışma şekillerini görecek ve anlayacaksınız.

Bir tarihçi titizliği ve bir romancı üslubu ile meydana getirilen bu eseri okurken, Türklerin, dünya siyaset arenasında yer alabilmek ve hayatiyetlerini sürdürebilmek için ne büyük zorluklarla mücadele ettiklerini ve bu coğrafya da, hayata tutunmanın hangi güçlükleri beraberinde getirdiğini düşünmek zorunda kalacaksınız…

Değişik bir tarzda, halden, yani içinde yaşanılan zamandan geçmişe dönülerek anlatılan olaylar, bir felsefenin, " Türklerin Yaşam Felsefesi" nin bütünüyle gözler önüne serildiği, karmaşık, fakat anlaşılır şekilde okuyucuya sunulmakta ve okuyucuyu o dönemlere götürmektedir.

Şimdiye kadar " Türk Tarihine Yeni bir Bakış" " Attila – Nadir Şah – Tahmasib Şah – Emir Timur – Türklerin Gizli Tarihi – Eski Türkler ve Gumilev'in Eleştirisi " kitapları ile tanıdığımız Yunus Oğuz, bu kitabı ile gönülden bağlı olduğu " Türk Milliyetçiliği " fikrini bu eserinde de sürdürmekte ve Türk tarihinin yeni bir anlayışla, yeniden yazılması düşüncesini dile getirmektedir.Yunus Oğuz Kitapları

20,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786059960557
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 191
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 191
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.