Suskunluk Sarmalı ve Siyasal İletişim

Şaban Çobanoğlu

Kitap Açıklaması

Son 50 yıllık siyasal maceramızda hızlı adımlarla ilerlediğimiz söylenemez. Nedense ülkemizin siyasal gidişatından memnuniyetsizliği, oy veren kitlelerden tutun, bürokratlara, politikacılara kadar her kesim ifade ettiği halde, sorunu temelinden irdeleyen yaklaşımlara pek rastlanamıyor.

Bu kitabın yazılış amacı, yukarıda bahsedilen umutsuz tablo ışığında ülkemizin geleceğini iyi okuyarak doğru değerlendirmeler yapabilmeleri için siyaset adamlarımıza destek olabilmektir. Ayrıca, yılların ihmal ve baskısı ile müthiş bir siyasal sarmala itilmiş olan geniş halk kesimlerinin siyasal yönelimlerini etkileyen Suskunluk Sarmalı Teorisini ana hatlarıyla ortaya koyarak, ülke siyasetindeki Suskunluk Sarmalı kuramının işleyiş ve süreçleri ile birlikte, sarmal girdabında boğulan geniş kitlelerin siyasal sarmaldan kurtulabilmeleri için net bir yol haritası sunmaktır.

Siyasete ilgi duyan, ancak bu konuda yeterli bilgi ve tecrübe birikimine sahip olmayan, ülkemizin geleceğinin teminatı genç kuşaklarımız, bu kitabı okuduklarında güncel, pratik ve bilimsel ölçüler içinde siyasal bilinç ve bilgi desteğine kavuşacaklardır.Şaban Çobanoğlu Kitapları

17,59 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944432160
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 376
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 376
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.