Takma Kafana Allah Büyüktür

Mehmet Varol

Kitap Açıklaması

Bu işadamı iflas etmiş, çıkış yolu bulamıyordu.

Nefes almak için parka gitti. Bir banka oturdu, başını ellerinin arasına aldı ve bu durumdan nasıl kurtulacağını düşünmeye başladı. O sırada yaşlı bir adam gelip önünde durdu! "Çok üzgün görünüyorsunuz. Seni rahatsız eden bir şey olduğu belli... Derdini açmak ister misin?" diye sordu...

İşadamı dinledikten sonra da, "Üzme kendini! Sana yardım edebilirim" diyerek ÇEK defterini çıkardı... Eliyle koparttığı sayfayı uzatırken:

"Bu para senin. Bir yıl sonra seninle burada buluştuğumuzda bana olan borcunu ödersin. Hadi al" dedi.

İşadamı elindeki çeke baktı. Çekte 500 bin dolar yazıyordu ve imza ise John Rockefeller'e aitti! Dünyanın en zengin adamı önüne çıkmıştı! Şansa bak!

Ama adam çeki bozdurmaktan vazgeçti. Bu değerli çeki kasasına koydu.

Onun kasasında olduğunu bilmenin güveniyle işine dört elle sarıldı. Birkaç ay sonra tekrar işlerini yoluna koymuştu. Bir yol sonra, elinde bozulmamış çek ile parka gitti. Tam zamanında yaşlı adamın hızla ona dığru geldiğini gördü. Tüüm ona çakini geri verip başarı öyküsünü yaplaşacakken bir hemşire koşarak geldi ve adamı yakaladı. Hemşire:

"Onu bulduğuma çok sevindim, umarım sizi rahatsız etmemiştir" dedi. "Çünkü bu bey sürekli olarak huzur evinden kaçıp, bu parka geliyor. Herkese kendisinin John Rockefeller olduğunu söylüyor" diye ekledi.

İşadamı şaşkın bir şekilde öylece durdu kaldı. Sanki donmuştu. Tüm yıl boyunca arkadında yarım milyon dolar olduğuna inanarak işler almış, yapmış ve satmıştı.

Birden, hayatının akışını değiştiren şeyin para olmadığını fark etti. Hayatını değiştiren şey kendinde bulduğu inançtı... Başarının sırrı, kasamızda duran değil,  kendi kalbimizde ve kafamızda olanlardır. Başka yerde aramaya gerek yoktur!

İster maddi ihtiyaçlarımız olsun, ister manevi sıkıntılarımız, isteklerimiz, her ne olursa, bir şeyin yaratılıp yaratılmasına karar veren, takdir eden Cenab-ı Haktır.

Allah (cc) Kendisine olan güven duygusunu boşa çıkartmaz, yeter ki ona güven duyalım ve istemesini bilelim.Mehmet Varol Kitapları

9,95 ₺ %35
6,47 ₺
1 günde kargoda
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758035915
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 158
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Ağırlık: 153
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.