Tam Kayıtlı Halebi Sağir

Kolektif

Kitap Açıklaması

Elinizde bulunan bu kitab İmam Muhammed Sedidü'd-din Kaşgari'nin «Münyetü 1-Musalli» adlı eserinin şerhidir. Sedidü'd din Kaşgari hicri 705 (miladi 1305) yılında vefat etmiş bulunan bir alimdir.

Bu eseri şerh eden zat ise, Halebi İbrahim bin'Muhanuned' dir. İbrahim bin Muhammed, fukaha'dan bir zattır. Hicri 865 (miladi 1459) yılında Haleb'de dünyaya gelmiştir.

Halebi merhum, tahsilini Haleb ve Mısırda ikmal ettikten sonra istanbul'a gelmiş ve Fatih Cami-i Şerifinde imamlık yapmıştır.

Halebi İbrahim bin Muhammed, hicri 956 (miladi 1549) tari­hinde İstanbul'da vefat etmiş ve Edirnekapısı Kabristanına defnedilmiştir.

Halebi merhumun eserleri arasında en meşhurlarından biri, elinizde bulunan Münyetü İ-Musalli Şerhi (Halebi Sağir) dir.

İbrahim Halebi, daha önce Münyetül-Musalli'yi, Gımyetü'l-Mütemelli fi Şerh-i Münyetü 1-Musaili (Halebi-i Kebir) namı ile ve daha geniş bir şekilde şerhetmişti. Daha sonra bu şerhi, her­kesin kolayca istifadesini temin maksadı ile kısaltarak Halebi-i Sağir'i meydana getirmiştir.

Halebi-i Sağır, asırlar boyunca, mektep, medrese ve dergah­larda okunan ve okutulan, halk arasında da şöhreti en çok yayı­lan kitap olmuştur.

Asırlardan beri şöhretini muhafaza eden; ilim ve irfan hayatımıza pek çok faydası dokunan bu eserin, unutulup gitmesine gönlümüz razı olmadı. Yeni neslin de bu eserden istifade etmesini arzu ettik. Çünkü bu eser, kıyamete kadar baki kalacak yü­ce İslam Dini'nin en büyük ibadeti olan Namaz'ı en güzel ve mükemmel bir şekilde anlatan eserdir...35,00 ₺ %23
26,95 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: İslam
ISBN: 9786059815802
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Şamua
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 354
Basım:
Ebat: 165x24 cm
Ağırlık: 354
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.