Tamar

Ağrı'da İki Mevsim

Mustafa Akgün

Kitap Açıklaması

Tamar -Ağrı' da İki Mevsim

Dünyanın en uzun ömürlü ve en geniş toprağa sahip devletlerinin başında Osmanlı İmparatorluğu gelir. Ona büyüklük veren bir başka yön kendi dininden ve milletinden olmayanlara da insan haklarını kamil manada yaşama imkanı vermiş olmasıdır. Ermeniler de bu muazzam devletin tebaası olarak uzun asırlar huzur ve mutluluk içinde yaşamışlardır.

Öyle ki ' Millet-i Sadıka' olarak isimlendirilmişlerdir. Ne zaman ki ABD, Rusya, İngiltere, Fransa gibi emperyalist devletler işin içine burunlarını soktular, o zaman iş değişti. Ermeniler içinde onların fitnesine kapılıp Osmanlı'ya isyan edenler oldu. Bu ihaneti ne yazık ki 150 seneden beri görmekteyiz. Bunlar terörizmin kanlı yüzüyle tarih sahnesine çıkmışlardır. Bugün de hala Güneydoğuda'ki hadiselerde ölü olarak ele geçirilen bazı militanların arasında sünnetsiz olanlar görülmektedir. Bunlar emperyalist devletlerin eğitip üzerimize gönderdiği Ermeni militanlardan başkası değildir.

Ancak bunlar küçük bir azınlık olup insani değerlere sahip Ermeni cemaatini asla temsil edemezler.

'Tamar' adlı bu romanda insani değerlere sahip Ermenilerle terörist Ermeniler arasındaki fark kolayca görülecektir.

Bir yanda bir Ermeni ailesinin kızı olan Tamar'la, bir Türk ailesininoğlu olan İsa arasındaki masum bir aşk; diğer yanda kendi milletinden Silva'yı öldürmekte beis görmeyen Ermeni terörist Armen. Bu kişilerin psikolojik tahlilleri bazı gerçeklerin kolayca anlaşılmasını sağlamaktadır.

'Tamar' romanını zevkle okuyacağınızı umuyoruz.Mustafa Akgün Kitapları

11,11 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789944579728
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 237
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Ağırlık: 180
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.