Tanrı'nın Gözü

Giulio Leoni
Pegasus Yayınları

Tarihin akışını değiştirmek Galileo Galilei’nin elinde…

Tarihte sarsıcı bir dönem, inkalardan gelen mucizevi bir alet ve Galileo Galilei… 

İstanbul, 1605. Topkapı Sarayı’nın görkemli odalarından birinde Sultan I. Ahmet ve veziri, Venedik’ten gelen teklifi kabul etmek üzere gizli bir anlaşmaya varır. Bu anlaşma, Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırlarına yeni topraklar katmasını mümkün kılacaktır. 

Padova, 1605. Ünü tüm dünyaya yayılmış, başarılı bir bilim adamı olan Galileo Galilei, Padova’daki bir gösteride gizemli bir kadınla tanışır ve onun muhteşem güzelliği karşısında büyülenir. Fakat onu asıl etkileyen, kadının yanında getirdiği, Tanrı’nın Gözü denilen alettir. Bu aletin sırrını çözmeyi kendine görev edinen Galilei, aynı zamanda onu daha büyük amaçlar için kullanabileceğini de keşfeder. Ancak bilmediği şey, etrafının attığı her adımı takip eden casuslarla çevrili olduğudur.

Venedik, 1605. Osmanlı İmparatorluğu’yla barış müzakereleri yapmaya hazırlanan Venedik Cumhuriyeti bir Türk elçiyi Palmanova Kalesi’nde ağırlamayı kabul eder. Fakat karanlık sokaklarda dolanan gölgeler ve şehri saran fısıltılar çok daha büyük bir planın habercisidir…

Gizem ve tarihi harmanlayan, heyecan verici bir yolculuğa hazır olun.

Giulio Leoni Kitapları
49,98 ₺ %37
31,49 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Başlık: L’Occhio di Dio
ISBN: 9786052996461
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 368
Basım: Mayıs 2019
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Gökçe Güngör
Çevirmen: Doğanay Banu Pinter
Giulio Leoni

Giulio Leoni Hakkında

Edebiyat ve İtalyan Edebiyatı kategorilerinde eserler vermiş olan yazar Giulio Leoni, 12 Ağustos 1951 yılında Roma, İtalya'da dünyaya gelmiştir. Yazarın Türkçe diline çevrilen kitaplarından biri de Ta...

Tanrı'nın Gözü Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Esma Nalbantoğlu (16.05.2019)

    Satışa daha erken çıkma ihtimali var mı acaba?

  • Polat Topaloğlu (15.05.2019)

    Okumak için sabırsızlandığım kitaplardan biri. Gizem ve tarihi harmanlayan heyecan verici bir serüven olacağına inandığım bir kitap. Umarım kısa sürede satışa açılır.