Tanrıyı Üzdüğümü Meleklerin Ağlamasından Anladım

Zeki Nurçin

Kitap Açıklaması

Zeki Nurçin, bir süre önce yayınlanan 'Tanrılar Ülkesinde Aşk' adlı tarihi romanı gibi kitapseverlere yine harika bir roman sunuyor. 'Tanrıyı Üzdüğümü Meleklerin Ağlamasından Anladım' romanında Bayan Gümüş'ün, kendini sonsuz seven El Adam'ı (yusuf) hırsına kurban edişini duygu yüklü bir üslupla anlatıyor. Mavi Mnekşenin çağdaş destanı sayılan romanda, Bayan Gümüş'ün deliler gibi aşık olduğu eşi El Adam'ı 2006 yılının mayıs ayında bir gece yarısı evden kovması ile başlayan hüzünlü yılları betimleniyor.

El Adam bu vakitsiz kovulma ile yaşadığı ruh kırılmasını kimselere anlatamaz. Kovulmayı içine sindiremez ve her şeyden elini çeker, kendisini benliği içinde yok etmeye mahkum eder. Yaşadığı hüzün beynine (sonunu getirecek) dayanılmaz ağrılar sokar. Geçmişinden kopup gelen çığlıklara yenik düşen M.B Gümüş onun yokluğuna dayanamaz. Büyülü bir hüznün baskısı ve engin pişmanlıklarla aramaya koyulur. Ancak onların aşkı bir Alman yazarın dikkatini çektikten sonra aslında sıradan bir tutku gibi beliren sadakatlerinin derin bir geçmişi ve sonsuz bir aşkle kök salmış olduğu anlaşılır.

Yazar Bayan Hrlrnburg, El Adam ile M.B Gümüş'ün aşklarının mitolojik açısını keşfeder ve bununla ilgili araştırmalara başlar. Bulgularını 'Sadakat ve Mavi Menekşe' adlı bir kitapta toplar. M.B Gümüş'de aramalarını sürdürür; El Adam'ı hiç ummadığı bir yerde, mavi menekşelerin kabul ettiği bir yerde bulur ama artık iş işten geçmiştir. Hüznün ve aşkın sonsuz yolculuğu bu çalışma, sonradan M.B Gümüş'ün sadakatsizliğinin tablosuna dönüşür; kendisini aşkla sınayan Tanrı'yı üzdüğünü derin acılarla anlar.

"El Adam'ın (Yusuf) ıssız ve kasvetli yalnızlıklarla dolu kaderine aşkı M.B Gümüş hürmetine itaat edişinin romanı... Duygu yüklü anlatım ve kusursuz bir hüzün... Hüzünün içsel yolculuğu... Özgün, yaratıcı ama ağlatarak büyüleyen harika bir eser... Yeni bir Fenomen... Kalbini kırdığımız insanların, hayatlarımızdaki yerini sorgulamamıza vesile olacak müthiş bir kitap."

-Fatma Kılıç-Radio kassel 

Zeki Nurçin Kitapları
20,00 ₺ %20
16,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
50 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786054425228
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 174
Basım:
Ebat: 13,5x21 cm
Editör: Mehmet Sabri Kılıç
Ağırlık: 183
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.