Tao Te Ching

Lao Tzu

Kitap Açıklaması

İnsan zihninin varoluşu anlama sürecinde derin düşünce.

Tao Te Ching 81 adet aforizmadan oluşmuştur. Tao artık bildiğimiz üzere Yol; Te (De) erdem ve bu sayede elde edilen güç; Ching (Jing) de klasik eser, külliyat gibi anlamlara gelir. Birinci kitap Yol'un külliyatı, ikinci kitap da Erdem Gücü'nün külliyatı gibi anlamlar taşımaktadır.

Tao Te Ching (Daode Jing) aforizmaları aslında, ìinsan zihninin, varoluşu anlama süreciîne bir tür anlam kazandırmak ve bir biçimde referans noktası oluşturmak adına, sistematik biçimde birbiriyle etkileşen kavramları anlatır. Zıtlıkların bünyelerinde var olan bir enerjinin başlattığı zincirleme etkileşimler üstünden bazı kuvvetler birbirlerini var eder. Gerçek dünya dediğimiz varlık durumunda cereyan eden olaylar bu kuvvetlerin bir ürünüdür. Bir şey ortaya çıkarken yokoluşunu da birlikte getirir. Olmak ya da olmamak, birbirlerinin veçheleridir ve karşılıklı olarak birbirlerinin nedeni olurlar.

Lao Tzu Kitapları
23,00 ₺ %28
16,56 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
75 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055904388
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 152
Basım:
Ebat: 165x235 cm
Çevirmen: Tahsin Ünal
Ağırlık: 152
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Cansu Gürol (22.10.2018)

    Kendini arayan, sorgulayan herkesin sahip olması gereken bir eser. Dönüp dönüp okunacak çok kıymetli bir hazine. İyi ki Tahsin Ünal çevirisini tercih etmişim; bir de kendisinin uzun uzun dolu dolu bilgilendirici önsözü, eseri anlama çabamızı ve şeklimizi değiştiriyor. Eserde yer alan 81 aforizmanın sade anlatımının ve anlam derinliğinin etkisindeyim, iyiki ruhum bu kitabı seçmiş.