Tarihin Toplumdaki İşlevi ve Öğretimi

İbrahim Güler

Kitap Açıklaması

Yazar bu Kitapta, Türkiye'deki "Tarih Bilimi", "Tarihin Topluma Katkısı", "Tarih Öğretimi", "Tarihçiler" ve "Tarih Öğretmenliği"ne
sorgulayıcı bir bakış sergiliyor. Öğrenciliği dahil mesleğin içine girdiğinden bu yana yaptığı sorgulamalarına bulduğu cevapları okurlarıyla paylaşıyor.

Türkiye'deki bilim ve öğreticilik çalışmalarından edindiği çıkarımları, alanında ürettiği projeler doğrultusunda yurtdışındaki bilimsel kuruluşlardan uluslararası burslar sağlayarak yaptığı bilimsel araştırma ve incelemelerle zenginleştiren yazar, bütün tecrübelerini eserine yansıtıyor.

Eser, temel eğitimini almış her bireyin, anlamakta zorlanmayacağı, sıkılmadan okuyabileceği, ilgi çekici nitelikte bir özelliğe sahiptir. Sadece eğitim görmüş-görmekte olan kesimlere değil toplum, duyarlılığı olan herkese hitap etmektedir.

Yazarın "Yarım hekim candan yarım imam dinden eder" atasÖzünden esinlenerek ürettiği "Yarım tarihçi de insanı toplumdan eder" ana düşüncesinde yazdığı bu kitap, okunduğu takdirde, okuyucuların tarih bilimine ve tarihçilere olan bakışında önemli derecede olumlu değişmeler meydana gelmektedir.
Eserin en, ilginç yönü, tarih ve algılanış biçimine yeni bir bakış açısı getirmesidir. Kitap, okuyucuların toplum, kimliklerinin yapılandırılması ve geliştirilmesi konusunda önemli katkılar sağlamaktadır. Kitap, tarih alanında gelenekçi anlayışı değiştirme noktasında atılan önemli bir adım olarak da nitelendirilebilir.
- Elif Kitabeviİbrahim Güler Kitapları

22,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789758773138
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 446
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 446
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.