Tarihten Günümüze Ermeni Meselesi ve Zulümler

Kadir Mısıroğlu

Kitap Açıklaması

Değerli okuyucu!..

Her yıl bir jenosid (soykırım) olduğu iddiası ile tekrarlanam 1915 Yılı'ndaki "Ermeni Tehciri" aslında Hilal-Salib (haç) mücadelesinin kanlı bir safhasından başka bir şey değildir. Vaki olan da bir jenosid değil mukaatele (karşılıklı vuruşma)dır. Bu gerçeğin Ermeni asıllı yazarların eserleri ile dahi ispatı kabildir. İlle de bir kusurlu aranacaksa idaresi altında asırlarca müreffehen yaşadıkları Osmanlı'ya sadakatten ayrılan ve bu kıtale ilk başlayan Ermeniler'dir. Üstelik onların bu kıyamı Osmanlı Cihan Devleti'nin ezeli düşmanı ve Haçlı zihniyetinin zebunu olan Batılı emperyalistlerin teşvik ve destekleri ile gerçekleştirmiş olmaları suçlarını daha da ağırlaştırmaktadır.

Böyle olduğu halde bizim milletçe unutmaya ve afvetmeye meyyal bulunduğumuz faciaları yurtdışındaki bir kısım Ermeninin her yıl tekrar edip durması karşısında kendimizi müdafaa mecburiyetinde kalışımız hem bizim ve hem de beraber yaşadığımız Ermeni vatandaşlarımız için gerçekten hazin bir talihsizliktir!

Yayınevimiz, Tehcir'in 100. Yıldönümü vesilesi ile tarihteki 'Ermeni Mes'elesi'ne dair gerçeklerin bir panoramasını en doğru bir şekilde aksettiren böyle bir eseri yayınlamaktan şeref duyar.!41,67 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9789755800745
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 720
Basım:
Ebat: 145x215 cm
Ağırlık: 770
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.