Kitap Açıklaması

Tarım, ülkelerin gelişmesi ile birlikte gelişen ve fakat kendine özgün yapısı gereği her zaman üzerinde tartışmayı hak eden bir faaliyet koludur. Gelecekte gıda maddeleri üretiminin sürdürebilirliği ve bu sürdürebilirliğin ekonomik optimizasyonu çerçevesinde olması, bu tartışmanın odak noktasıdır. Çünkü gereksinimleri karşılayacak kaliteli ve maksimum ürün yetiştirilmesi yanında bu üretimin özgün girdi kaynaklarından daha yüksek bir değerde olmasının da önemi bilinmektedir.

Bu kitap; üniversitelerin ziraat fakültelerinde ve bu konuya ilgi duyan ekonomi bölümlerinde okutulmak üzere bir başvuru kaynağı olarak hazırlanmıştır.

Konu ile ilgili yeterli kaynağın olmadığı düşünülürse; kitap, önemli bir açığı kapatmakta yararlı olacaktır. Konulara teorik yaklaşılmasının yanı sıra, tarım ekonomisinin kantitatif boyutuna da gerektiği ölçüde değinilmiştir. Genel ekonominin ve ekonometrinin kapsamında olan çoğu konularda ise kısa hatırlatmalarla okuyucuya algılama pratikliği kazandırmak amaçlanmıştır.Arslan Zafer Gürler Kitapları

22,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786053950677
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 105
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 105
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.