Tarım ve Kırsallıkta Dönüşüm

Gökhan Günaydın

Kitap Açıklaması

Sayın Gökhan Günaydın'ın çalışması, Türkiye'nin yakın ve uzak geleceğini merak eden, etmesi gereken herkez için bir başucu kitabıdır. Günaydın, Türkiye'nin Avrupa Birliği serüveninin içine bilgiyle ve ustalıkla Türkiye'nin kalkınma davasını yerleştiriyor ve sorguluyor. Ülkenin büyük çeşitliliğe ve zenginliğe sahip olan, fakat siyaset dünyasına yerleşen yönsüzlükle unutulan tarımın dramını bize hatırlatıyor.

Özellikle son on yılda, kendi zenginliğimizi keşfetme ve değerlendirme çabasından nasıl vazgeçildiğini, keşif ve el koymanın nasıl Avrupa Birliği başta olmak üzere dış dünyanın müzakere labirentlerine yönlendirildiğini belgelendirerek bizlere sunuyor.

Gökhan Günaydın'ın, bu önemli çalışmasında önemli bir hizmeti, Avrupa Birliği'nin Ortak Tarım Politikası'nın nasıl bir mimariyle bazı büyük ülkelerin desteklenmesi için ustaca tasarlandığını ve işletildiğini, Türkiye gibi zengin kaynaklara sahip ülkelerin ise, üyelik süreci içinde kendi değerlerinin farkına varmaktan gitgide uzaklaşırken, zengin kaynakları Birliğin "büyük"lerine sunmaya sürüklenişlerini yetkinlikle anlatmasıdır.

Kitap, Avrupa Birliği ilişkilerinde el altında tutulması şart olan belgeleri okuyucunun, araştırmacının ve uzmanların emrine vererek ayrı bir görev yapmaktadır. Asıl önemi ise, sadece tarım değil, Türkiye'nin kalkınma davasını ısrarla gündeme getirmesidir.
(Tanıtım Bülteninden)22,22 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786055668112
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 298
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 298
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.