Tefsirlerin Tasavvufa Bakışı Kur’an ve Tasavvuf

Dilaver Selvi

Kitap Açıklaması

Her kültür, her yönüyle kendi kutsal kitabı ile ilgilidir. İslam kültürünün temelinde Kur'an-ı Kerim vardır. İslam düşünce, kültür ve medeniyetinin önemli bir bölümünü meydana getiren tasavvufi düşüncenin esasları da Kur'an-ı Kerim'den alınmıştır. Bu düşünce, tarihi seyri içinde takip edildiği zaman, diğer ilim, medeniyet ve kültürlerle kısmen bir münasebet içinde olduğunu görmek mümkündür.

Fakat tasavvuf yoluna süluk eden derviş için hepsinden önemlisi, Kur'an-ı Kerim'in emir ve tavsiyeleridir. Bu emir ve tavsiyelerin başında Resulullah'a uymak, asab-ı kiramı tekip etmek, salihleri örnek almak, takvada yardımlaşmak, Allah yolunda birlik olup zahiri ve batıni düşmanlara karşı birbirini desteklemek gelir. Gaye, ihsan makamında marifet ve müşahadeye ulaşmış, Allah2ın boyası ile boyanmış, aleme rahmet kamil insan olmaktır.

Bu kitap, iki önemli sahayı ele alması bakımından çok geniş bir konuyu incelemektedir. Konunun bir yönü, bütün derinliği ile tasavvufa, diğer yönü, bütün genişliği ile tefsir sahasına bakmaktadır. Bu çalışma tasavvufun temel konularının tefsirlerde karşılaştırmasını yapan müstakil bir çalışmadır.Dilaver Selvi Kitapları

25,00 ₺ %25
18,75 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786058694927
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 460
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 460
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.