Temel Kimyasal Tepkime Mühendisliği

H. Scott Fogler

Kitap Açıklaması

Bu kitabın ve CD-ROM'un hem okulda ders kitabı olarak hem de mezun olduktan sonra başvuru kitabı olarak kullanılacağı düşünülmüştür. Kitabın zorluk derecesi, içinde bulunan bölümlerin seçimine, kapsanan CD-ROM Profesyonel Kaynak Rafı (PKR) malzemesine ve her bir bölümün sonunda seçilen problemlerin zorluğuna ve tipine bağlıdır.

Bu kitabın ilk amacı, okuyucunun kimyasal tepkime mühendisliği (KTM) 'nin temellerini açık ve kısa bir şekilde anlamasını sağlamaktır. Bu amaca, okuyucunun kimyasal tepkime mühendisliği problemlerini çözerken, sayısal eşitliklerin ve onların uygulama koşullarını ve sınırlamalarını ezberleyip sonra hatırlamasından daha çok, okuyucuya tamamen aklını kullanarak problemi çözme olanağı verecek bir yapının varlığını göstererek ulaşacaktır.

Reaktör tasarımı için bu kitapta sunulan algoritmalar bir çerçeve sağlayacak ve ev ödevleri bu algoritmaları kullanarak uygulama imkanı verecektir. Her bir bölümün sonundaki geleneksel ev ödevi problemleri o bölümdeki ilkeleri kuvvetlendirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu problemler, bir hesap makinesi ile çözülebilecek, bir bilgisayar gerektirecek ve POLYMATH, MATLAB veya FEMLAB gibi bir sayısal yazılım paketi gerektirecek problemler olmak üzere eşit olarak üçe bölünmüştür.H. Scott Fogler Kitapları

125,00 ₺ %10
112,50 ₺
Tedarik Süresi: 5 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Akademik
ISBN: 9786055804688
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: 1. Hamur
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 1080
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Ağırlık: 1080
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.