Temel Klinik Masaj Tedavisi

Anatomi ve Tedavi İlkeleri

Alper Cenk Gürkan, Ercan Madenci

Kitap Açıklaması

Bu kitapta doğrudan canlı modellerin fotoğrafları kullanılarak ve vücudun iç yapılarının çizimler ile gösterilerek klinik masaj tedavisinin temel teknikleri öğretiliyor. 550'den fazla canlı ve renkli fotoğraflarda, her kas ve kas grubunu, kasları çevreleyen yapıları, vücut yüzeyini ve terapistin elleri gösterecek şekilde temel klinik masajın anlaşılması için ayrıntılı bir kaynak olarak karşınıza çıkıyor.

İkinci baskı her kasın palpasyonunun revize edilmiş halini ve örtme tekniklerini içermektedir. Kitapla beraber verilen Dvd'de kitaptaki bilgi ve resimleri içeren video klipler bulunmaktadır.

Bu temel referans ayrıca aşağıdakileri de sunuyor;

  • Miyofasyal germe, kompresyon yüzeysel sıyırma masajı (stripping) ve çapraz-bağ friksiyon masajlarının temel klinik tekniklerinin tamamı
  • Her bir kasın, bağlantıları hareketleri ve yansıma alanlarının tamamı
  • Hasta mahremiyeti açısından, hastayı örtme teknikleri ve önerileri
  • Anatomik ön ekler ve son ekler yön ve hareket terminilojisi, ağrılı referans bölgelerine göre kaslar ve önerilen kaynaklar eklerini içerir
  • Terimler sözlüğü

Bir öğrencinin bir kitapta bulmak istediği ve pratikte kullanmak istediği tüm bilgileri, kasları, anatomik yapıları, eğitim araçlarını bu kitapta bulacaktır ve kaynak olarak uzun süre kullanacaktır.

100,00 ₺ %12
88,00 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
Kargo Bedava Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Tıp, Bilim
ISBN: 9786053440598
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 443
Basım:
Ebat: 215x285 cm
Çevirmen: Ercan Madenci
Çevirmen: Alper Cenk Gürkan
Ağırlık: 1468
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.