Temel - Klinik Tıbbi Laboratuvar

Hatice Paşaoğlu

Kitap Açıklaması

Sağlık Bilimleri alanında eğitim gören öğrencilere, öğrenci pratikleri hazırlayan, tez yapan Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Veteriner, Sağlık Bilimleri Fakülteleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikerliği, Laborant gibi branşlarda çalışanlara, Hastane laboratuvarlarında çalışanlara Tıbbi Laboratuvar bilgisi verecek özet bir kitap tasarladık.

Ayrıca bu alana yönelmek isteyen Fen Fakülteleri Biyoloji, Kimya Bölümlerinin yanısıra, diğer ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerimize de ışık tutacağını düşünüyoruz. Ön lisans, Lisans, yüksek lisans eğitiminin yanı sıra kitabımız doktora çalışması yapan genç araştırmacılarımız için de kaynak olacaktır.

Kitapta özetlenmiş yoğun bilgi bulunmaktadır. Amacımız son yıllarda laboratuvar alanındaki gelişme ve prosedürlerin yanısıra bazı klasik temel bilgiler, basit yapılabilecek deneylerin de yer aldığı, reaktiflerin hazırlanması kısmı da içeren bir kaynak oluşturmaktır.

Kitabımız tıbbi laboratuvarların Yönetimi, Kurulumu, Güvenliği, Laboratuvar birimleri / terimleri, Laboratuvar malzemeleri, Analitik Teknikler, Enstrümantasyon, Kalite yönetim sistemi, Test yöntemlerinin prensip ve tekniklerinin yanısıra basit genel testleri de içermektedir.

Bunların yanısıra hastane laboratuvarları çalışanları için Biyokimya, Hematoloji laboratuvarları, Kan bankası ile ilgili analizler ve klinik yorumları hakkında da bilgi edinilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Kitabımızı tasarladığımız günden beri, basım aşamasına kadar Pelikan Yayıncılık yetkilileri Aziz Çelik, Ali Çelik, Gamze Çelik başta olmak üzere kitabımızın dizgisini gerçekleştiren Hüseyin Çağlıkasap ve emeği geçen herkese ilkeli, dürüst yayıncılıkları için teşekkürü borç bilirim.

Çalışmalarımız sırasında bizleri destekleyen ailelerimize sonsuz teşekkürler.

Prof. Dr. Hatice PAŞAOĞLU

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi

Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim ÜyesiHatice Paşaoğlu Kitapları

65,00 ₺ %2
63,70 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
Kitap Ayrıntıları
Türü: Tıp, Bilim
ISBN: 9786052268698
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 360
Basım:
Ebat: 19x27 cm
Ağırlık: 360
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.