Temel Mühendislik Devre Analizi / Basic Engineering Circuit Analysis

J. David Irwin, R. Mark Nelms

Kitap Açıklaması

Irwin ve Nelms tarafından yazılan Temel Mühendislik Devre Analizi (Basic Engineering Circuit Analysis) adlı kitap, dünyanın dört bir yanında elektrik-elektronik mühendisliği öğrencilerinin yıllardır en çok güvendiği ve tercih ettiği devre analizi ders kitabıdır. Elinizdeki eser, yenilenen ve zenginleştirilen 10. basımın çevirisidir.

Bu basımın öne çıkan özellikleri şunlardır:

  •  Her bölümün girişinde verilen uygulama örnekleri sayesinde öğrenciler, öğrendikleri kavramları nerede kullanacaklarını görebilmektedir.
  •  Bölüm sonlarında verilen problemler yenilenmiş ve genişletilmiştir. Kitapta 1400'den fazla problem bulunmaktadır. Bunların 400'ü aşkını yenidir. Ayrıca her bölümün sonunda çoktan seçmeli sorular verilmektedir.
  •  Hemen hemen kitaptaki her bir konu için çözümlü pratik uygulama problemleri verilmiştir. Bu örnekler sayesinde öğrenciler, öğrendikleri temel kavramların günlük yaşamlarının bir parçası olan cep telefonlarında, müzik çalarlarda, güç kaynaklarında ve daha pek çok cihazda nasıl kullanıldığını görebilmektedir.
  •  Çok sayıda tasarım problemi, öğrenilen temel kavramların bir sistemin tümünün veya bir bileşeninin tasarımında nasıl kullanılacağını göstermekte, öğrencilere tasarım deneyimi kazandırmaktadır.
  •  Kitap, ABET (Accreditation Board of Engineering and Technology) -dolayısıyla MÜDEK- tarafından tanımlanan program çıktılarını sağlayacak biçimde yapılandırılmıştır.


90,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
ISBN: 9786051334257
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 839
Basım:
Ebat: 22x28 cm
Çevirmen: Hasan Dağ, Sedat Sünter, Timur Aydemir, Halis Altun
Editör: Timur Aydemir
Ağırlık: 2540
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.