Kitap Açıklaması

Bilimsel ve güvenilir kaynaklar oluşturarak kalıcı ve güncel eserler üretmenin, akademisyenlerin en önemli sorumluluklarından ve birincil görevlerinden olduğunu düşünüyorum. Özellikle Türkiye'de Odyoloji Bölümleri'nin hızla açılması sonucu, bu bölümlere bilimsel, güvenilir ve doğru kaynakların üretilmesinde geç kalınmıştır.

Sosyal iletişim alanındaki bütün kolaylıklara ve gelişmelere rağmen, ülkemizde gerek lisans düzeyinde, gerekse de lisans üstü düzeyde akademik çalışmalar yürüten odyolog arkadaşlarımızın Türkçe kaynaklara ulaşma gereksinimi, her zamankinden çok daha fazladır.

Odyoloji ve Fizyoterapi alanında "Vestibüler ve Denge Rehabilitasyonu" üzerinde çalışmalar yürütmek ve hastalarımıza etkili ve kalıcı tedaviler üreterek sunmak, ayrıcalıklı olmak anlamına gelmektedir.

Bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğu günümüzde, - ulaşılan bilginin de yanlış ve hatalı olabileceğinin unutulmaması koşuluyla- okuyucunun ilgisini sürekli şekilde çekerek, sıkılmasına fırsat vermeksizin ve bilgi kirliliğine yol açmadan hazırlamaya çalıştığımız bu kitap, yaklaşık beş yıllık yoğun bir emeğin ve değerli asistanlarımız ile gerçekleştirdiğimiz, oldukça özverili ve titiz bir çalışmanın ürünüdür.

Kitabı hazırlamaktaki amaçlarımızdan birisi de vestibüler rehabilitasyona emek veren, bilgi üreten ve özveri ile çalışan dinamik, mesleki etik sahibi ve istekli tüm mezunlara ve öğrencilere yol gösterici olmasıdır.

Az ve öz bilginin kararında nicelikle verilmesini hedeflediğimiz bu kitabımız,
şimdilik beş bölüm olarak hazırlanmıştır. Geri bildirimler ve eleştiriler doğrultusunda güncellenmesi genişletilerek yapılacaktır.

Bu alanda çalışan; meslektaşlarıma, hekimlere, odyologlara ve fizyoterapistlere faydalı olması dileklerimle.

Sevgi ve saygılarımla...45,00 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Sağlık
ISBN: 9786057874542
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 160
Basım:
Ebat: 16x24 cm
Editör: Songül Aksoy
Ağırlık: 160
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.