Terk Edenler

Lisa Ko
Timaş Yayınları

Deming'in annesi, yasadışı bir Çinli göçmen olan Polly, bir sabah güzellik salonundaki işine gider ve bir daha evine dönmez. Ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolmuştur adeta. On bir yaşındaki Deming, cevaplanamayan sorularıyla şaşkın ve yalnız kalır. Sonunda iyi niyetli bir profesör çift tarafından evlat edinilen Deming, Bronx'tan küçük bir kasabaya taşınır. O artık Daniel Wilkinson'dır. Peki adını değiştirmek yeni bir başlangıç için, geçmişini silmek için, geride bıraktığı annesini unutup yeni ebeveynlerine bağlanmak için yeter mi?

Hikaye boyunca Deming köksüz bir genç adama dönüşürken Polly de dünyanın en yalnız, kayıp annelerinden birine evrilir. Sevgi dolu ve bencil, kararlı ve korkmuş olan Polly, birbiri ardına yaptığı anlık tercihlerle bir kader çizer kendine.

Terk Edenler'in bir yarısı New York'ta, bir yarısı Çin'de. Biraz Deming anlatıyor, biraz Polly. Bu, aile, aidiyet, kökler ve göçmenlik üzerine ötekinin dilinden bir hikâye. Bu, bir çocuğun sevdiği her şeyi yitirdiğinde kendini nasıl bulduğunun, bir annenin geçmişin hatalarıyla yaşamayı nasıl öğrendiğinin hikayesi.

*2016 PEN/Bellwether Ödülü kazananı
*2017 Amerikan Ulusal Kitap Ödülü finalisti
*2017 PEN/Hemingway Ödülü finalisti
Etkileyici... Lisa Ko manşetlerdeki bir haberin üzerine eğiliyor ve görünenin ötesindeki parçalanmış, cesur, sıradışı ve sıradan hayatları gözler önüne seriyor.

32,41 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9786050829822
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 432
Basım: Ocak 2019
Ebat: 13,5x21 cm
Lisa Ko

Lisa Ko Hakkında

Lisa Ko, Çinil Göçmenlerin kızı olarak New York'ta doğmuştur. İngilizce öğrenimi görmek için Wesleyan Üniversitesine gitmiştir.Hikaye hazırlamaya beş yaşında başlayan Lisa Ko, Hyphen dergisinin kurulu...

Terk Edenler Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Polat Elmastaşoğlu (11.02.2019)

    Oldukça etkileyici bir kitaptı. Okumak isteyenler kesinlikle pişman olmayacaklardır.

  • Utku Tokatlıoğlu (08.02.2019)

    yalın bir çıplaklıkla anlatılmış daha ne diye bilirim ki. Okumaya değer.