Terörizm Ortadoğu’da Şiddet Dünyada Terör

Barry Davies

Kitap Açıklaması

Lübnan bombalanırken bir terör uzmanı neler hisseder?

Masum insanları öldürülürken bir asker neler düşünür?

Hepsi bu Kitapta!!!

SAS komandoları ve askeri istihbarat üzerine 30'dan fazla kitabı bulunan Barry Davies artık Türkçe'de!..

Bu çalışmasında da kendi başından geçen maceraları ve terörizm üzerine anlattıklarıyla maceralarıyla ve terörizm üzerine anlattıklarıyla şok olacak, bir İngiliz SAS komandosunun kaleminden batının teröre nasıl baktığını göreceksiniz!..

Bugünün dünyasında hiç kimse masum ve tarafsız değil. Herkes ya ezenin ya da ezilenin yanında.
George Habash
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Lideri

İnandığı dava için savaştığını iddia eden bir terörist liderinin, yöntem olarak insan öldürmeyi seçmesinin nedenini bu cümleler özetliyor belki de. İnsanlığa ve barışa duyulan güvensizlik... "Hiç kimse masum değil" diyor bir terörist lideri. 21. yüzyıl insanı belki özünden, saflığından uzaklaşmış ve modernizmin yan etkileri sonucu kirlenmiş olabilir; peki hangi insan evladı sırf bu yüzden binbir parçaya bölünerek bu dünyaya zorla veda etmeyi hak eder?

Terörizme dair en önemli soru işte bu olmalı. Hangi sebep bu şekilde can almayı meşru kılabilir? Hayatlarını böyle bir yola adayan insanların nasıl bir motivasyonları vardır ki en sıradan insanlar bile bir anda gözü kanlı katillere dönüşür? Kimdir bu insanlar? Neden terörü seçerler ve nasıl vicdanları sızlamadan hiç tanımadıkları insanları öldürürler?

Eski SAS Komandosu Barry Davies, işte bu sorulardan yola çıkarak bir dünya fenomenini mercek altına alıyor. Askeri tecrübesini, terör örgütlerinin tarihleri ve günümüze kadar gerçekleştirdikleri faaliyetlere yönelik geniş araştırmasıyla birleştiren Davies, şahıslar üzerinden yaptığı tahlillerle, genelde terör incelemelerinde ihmal edilen bir şey yapıyor ve terör olgusunun insani boyutlarına dikkat çekiyor. Şu anda elinizde bir tür "terör gerçeğini anlama ve korunma rehberi" tutuyorsunuz. Bir zamanlar birkaç kişinin şikayetlerini anlatabilmek için uçak kaçırmasından başka bir şey olmayan terörizm, nasıl oldu da günümüzün en korkunç kabuslarından biri haline geldi? İşte bir dünya fenomenin iç yüzü...
(Tanıtım Yazısından)13,89 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Orijinal Başlık: Terrorism-Inside A World Phenomenon
ISBN: 9789944975186
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 300
Basım:
Ebat: 13,5x19,5 cm
Çevirmen: Pınar Bulut
Ağırlık: 248
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.