Sepetim 99 ÜRÜN

Sepetiniz Henüz Boş!

Toplam Tutar

The Witcher Serisi 6 Kitap Takım - Kutulu Özel Set

 • Kitap AçıklamasıÜrün Açıklaması

  The witcher seri̇si̇ - 1

  İngiltere için tolkien,

  Amerika için george r. R. Martin neyse Doğu avrupa için sapkowski odur.

  Rivyalı geralt bir witcher’dır. Henüz küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar.

  Onun dünyasında peri masalları hiç de saf değildir. Pamuk prenses bir haydut çetesinin başındadır. Güzel ve çirkin’deki roller çok farklıdır. Üç dilek hakkı sunan cinlerle karşılaşmak bile istemezsiniz.

  Masumların savunucusu geralt, kızları canavara dönüşmüş ensest krallarla, intikam hırsıyla yanan cinlerle, âşık vampirlerle ve daha nicesiyle karşılaşıyor. Hepsi çok tehlikeli ve hiçbiri göründüğü gibi değil.

  “mieville ve neil gaiman gi̇bi̇ sapkowski de eski̇yi̇ alip yeni̇li̇yor… fantasti̇k türde taze bi̇r açilim.” 

  – foundation

  “bu ki̇tabi gerçekten, gerçekten çok beğendi̇m… sapkowski’ni̇n dünyasindaki̇ hi̇çbi̇r karakter si̇yah-beyaz deği̇l. Geralt ve canavarlar dâhi̇l herkes gri̇ni̇n bi̇r tonu.” 

  – the deckled edge

  “dünyadan bikmişliği ve sayisiz savaşta geli̇şti̇ri̇lmi̇ş güçleri̇, geralt’i böylesi̇ne i̇lgi̇nç bi̇r karakter yapiyor.” 

  –edge

  “sapkowski’ni̇n witcher evreni̇, modern fantasti̇k edebi̇yat dünyasinin en detaylilarindan bi̇ri̇di̇r ve bi̇rçok yeni̇li̇kçi̇ fi̇ki̇r sunar. Karmaşik karakter i̇li̇şki̇leri̇ bu dünyayi daha da zengi̇nleşti̇ri̇r… fantasti̇k edebi̇yat hayranlarinin el üstünde tutacaği bi̇r seri̇.” 

  B&n

  “okuduğum en i̇yi̇ ve en i̇lgi̇nç fantasti̇k edebi̇yat seri̇leri̇nden bi̇ri̇. Sapkowski hi̇ç ki̇mseye benzemeyen bi̇r tasarimci.” 

  Nerds of a feather

  “sapkowski’ni̇n romani, karmaşik bi̇r büyü gi̇bi̇; fantasti̇k malzemeler, entelektüel di̇skur ve i̇nce bi̇r mi̇zahin karişimi.” 

  –time

  “artik eski̇mi̇ş bi̇r türde yeni̇ bi̇r soluk. Sakin kaçirmayin.” 

  –dreamwatch

  “sapkowski’ni̇n müthi̇ş üslubu, sansasyonel olaylar ve i̇lgi̇ çeki̇ci̇ bi̇r atmosfer yaratmadaki̇ bulunmaz yeteneği̇, geri̇li̇mi̇ ve mi̇zahi usta bi̇r harmanda bi̇rleşti̇rebi̇lmesi̇ onu eşsi̇z kiliyor.” 

  –polityka

  “sapkowski i̇lgi̇nç ve olağanüstü deri̇nli̇kte karakterler yaratmakta usta. Son di̇lek melankoli̇ ve mi̇zah dolu bi̇r roman.” 

  –the wertzone

  “polonyali yazar andrzej sapkowski’ni̇n karakter bazli muhteşem yazilmiş eseri̇ türünün en önde gelen romanlarindan.” 

  –the specusphere

  “tanidik hi̇kâyeleri̇n böyle farkli ele alinmasi çok sevi̇ndi̇ri̇ci̇. Son di̇lek’i̇n çoğu bi̇r peri̇ masali gi̇bi̇.” 

  –sfx

  “doğu avrupa folkloru ve efsaneleri̇ i̇le güzel prensesler ve huysuz şeytanlar bi̇r arada. Son di̇lek’te hi̇çbi̇r şey göründüğü gi̇bi̇ deği̇l. Başladiğiniz zaman birakamayacaksiniz.” 

  –waterstones

  Kader Kılıcı

  The witcher seri̇si̇ - 2

  Rivyalı geralt bir witcher’dır. Daha küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar. 

  Bir witcher’ın hayatı kolay değildir. Yaptığı iş gereği boğazına kadar pisliğe batıp tüm şehri tehdit eden ölümcül canavarların peşine düşer, denizkızlarını ikna etmeye çalışır. Asıl meselenin ejderhayı öldürmek değil hazinesinin nasıl paylaşılacağı olan bir maceraya gönülsüzce katılmak, insanların mı yoksa kadim türlerin mi daha büyük canavarlar olduğuna karar vermek zorunda kalır. Sihirbazlar, prensler, canavarlar, derebeyleri, rahipler, ozanlar ve her türden canavar bu topraklarda yaşar, hayatta kalmak için savaşır, sever ve nefret eder. Hepsinin arasında ise rivyalı geralt tek başına yürür.

  Elfleri̇n Kanı

  The witcher seri̇si̇ - 3

  Rivyalı geralt, witcher serisinin ilk romanıyla 

  Geri döndü ve bu sefer dünyanın kaderini
  Ellerinde tutuyor.

  “ben witcher’ım. Yapay olarak yaratılmış bir mutant. Para karşılığında canavar öldürürüm. Anne babaları bedelini öderlerse çocukları korurum. Parasını nilfgaardlı anne babalar öderlerse nilfgaardlı çocukları da korurum. Dünya harap olsa bile -ki bunu hiç sanmıyorum- bir canavar beni öldürünceye kadar bu dünyanın harabeleri üzerinde canavar öldürmeyi sürdürürüm. Bu benim yazgım.”

  Yüzyıldan fazla bir süredir insanlar, cüceler ve elfler barış içinde yaşıyordu. Ancak zaman değişti. Barış sona erdi ve farklı ırklar tekrar savaşmaya başladı. Hem birbirlerine karşı hem de kendi aralarında. Cüceler hısımlarını öldürüyor, elfler de insanları ve insanlarla dostluk kuran elfleri.

  Bu çalkantılı çağda kâhinlerin beklediği bir çocuk doğar. Cintra aslanı kraliçe calanthe’nin torunu ciri’nin garip güçleri ve daha da garip bir kaderi vardır. Kehanetler onu “alev” diye niteliyor, iyi veya kötü dünyayı değiştirecek kişi olarak.

  Nefret Çağı

  The witcher seri̇si̇ - 4

  Rivyalı geralt, kendisini büyücülerin karşısında ve korkunç bir savaşın ortasında buluyor.

  “yapamam... Onu yazgısına teslim edemem. Yapayalnız o şimdi... Oysa hiç yalnız kalmamalı, dandelion. Sen bunu anlayamazsın. Kimse anlayamaz ama ben anlıyorum. Eğer yalnız kalırsa, bir zamanlar... Bir zamanlar benim başıma gelenleri o da yaşayacak... Sen bunu anlayamazsın…”

  Nilfgaard i̇mparatoru emhyr var emreis harekete geçmek üzere. Tek bir hamleyle kuzey krallıkları’nı parçalamak, önüne çıkmak talihsizliğine düşen herkesi öldürmek veya esir almak istiyor. Geçmişte sodden tepesi’nde büyücüler yüzünden yenilen nilfgaard i̇mparatoru bu sefer zaferle arasına hiç kimsenin giremeyeceğinden emin.

  İnsanların ve devletlerin çıkar savaşlarına kesinlikle bulaşmamayı ve daima tarafsız kalmayı seçen rivyalı geralt bu sefer çok zor bir karar vermek zorundadır. Kehanetlerde bahsedilen, tüm dünyayı değiştirmeye yazgılı çocuk onun kendi kızı gibi sevdiği ciri’dir. Ve ciri’yi korumak için geralt’ın yapmayacağı şey yoktur. Nihayet bir taraf seçmek ve canını hiçe saymak dâhil.

  Ateşle İmti̇han

  The witcher seri̇si̇ - 5

  Hiç beklenmedik yol arkadaşlarıyla birlikte bir savaşın ortasında kalan rivyalı geralt, hedefine ulaşabilmek için her şeyi göze alıyor.

  “kan döken ve kan içen,” dedi kız başını kaldırmadan, “bedelini kanla ödeyecek. Üç gün geçmeden birinde bir şey ölecek, ardından herkesin içinde bir şey ölecek. Ağır ağır ölecekler, parça parça… ve sonunda demir pabuçlar aşınıp gözyaşları kuruduğunda son kalan zerre de ölecek. Asla ölmeyen şey bile ölecek.”

  Tüm dünya karanlık ve amansız bir savaşın pençelerinde kaybolmuş, saklanacak güvenli bir liman kalmamıştır. Elfler insanlar tarafından avlanmaktadır. Büyücüler kanlı bir darbeyle dağılmışken büyünün geleceği de belirsizliğini korumaktadır. Binlerce köylü kanlı bir savaşın ortasında mülteci olmuş, rüzgârın önünde savrulmaktadır.

  Ölümcül yaralar alan rivyalı geralt, brokilon’da çaresizce iyileşmeyi beklemektedir. Bilinen dünya yangın yerine dönmüş, insanların yürekleri acı ve korkuyla kararmışken geralt’ın aklında sadece bir şey vardır: ciri’yi bulmak ve onu kurtarmak.

  Kırlangıç Kulesi̇

  The witcher seri̇si̇ - 6

  Vahşi av hasadını topluyor!

  “yosunlarla kaplı, samandan yapılma çatısı çökmüş kulübeye hava karardıktan sonra biri usulca yaklaşıp içeriye bakacak olsa alevlerin ışığında ve ocağın korunda bir post yığının üzerine eğilmiş kır sakallı bir ihtiyar görürdü. Ayrıca kül sarısı saçlı, bir çocuğunkini andıran yeşil gözleriyle uyumsuz, yanağında berbat bir yara izi taşıyan bir kız da görürdü.”

  Tüm dünya amansız bir savaşın ortasında kalmıştır. Bir haydut takımına katılıp hayatında ilk kez özgürlüğün tadını çıkaran ciri ise bir tuzağa doğru çekilmektedir. Nilfgaard ajanları, kelle avcıları, büyücüler, yennefer, geralt ile arkadaşları geleceği kehanetlerde anlatılan genç kızın peşine düşmüştür. Geralt ve arkadaşları onu kurtarmak için var güçleriyle çalışırken, düşmanlarının onu ölü veya diri ele geçirmek için yapmayacağı şey yoktur.

  Saklanabileceği bir yer kalmayan ciri’nin kaçabileceği tek bir yer vardır: kırlangıç kulesi!

  369,88 
  %40
  221,93 
  Ön Sipariş Ürünü
  Satışa Çıkma Tarihi:
  Tedarik Süresi: 3 iş günüSatışta Değil
  TÜKENDİ
  100 TL üzeri kargo bedava! Kargo Bedava
  • Barkod : 9786052997178
  • Kapak : Ciltsiz
  • Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  • Boyut : Normal
  • Sayfa Sayısı : 1
  • Ebat : 13.5x21 cm
  • Ağırlık : 1 g
  Andrzej SapkowskiAndrzej Sapkowski

  Andrzej Sapkowski, 21 Haziran 1948’de Polonya’da doğmuş bir fantastik kurgu yazarıdır. “The Witcher” serisi ile bilinir.

  Sapkowski ekonomi eğitim, görmüştür ve yazmaya yönelmeden önce yabancı bir ticaret firmasında üst düzey satış temsilcisi olarak çalışmıştır. 1986 yılında Polonya’nın önde gelen fantastik edebiyat dergisi fantastyka’da il kısa hikayesi olan “The Witcher” yayınlanarak okuyucular ve eleştirmenler tarafından başarılı bulundu.

  Andrzej Sapkowski yazmış olduğu üç adet kısa hikaye (Lesser Evil / 1990, Sword of Destiny / 1992, In a Bomb Crater / 1993) ve romanla (Blood of Elves / 1994 ve Narrenturn  / 2002) beş defa Polonya’nın en iyi bilim kurgu ve fantezi öykülerine verilen Zajdel ödülüne layık görülmüştür.

  2003 yılında en iyi antoloji dalında ödülü “The Last Wish” ve aynı yıl içerisinde en iyi yabancı kısa hikaye dalında “The Musivians” ile kazanmıştır.

  Sapkowski, 1997 yılında gelecek dönemde mutlaka uluslararası başarı kazanacağı düşünülen sanatçılara senelik verilen Polityka’s Passport Ödülüne layık görülmüştür.

  Andrzej Sapkowski kitapları ise bu zamana kadar Çekçe, Rusça, Litvanca, Almanca, İspanyolca, Ukraynaca, Fransızca, Portekizce, Fince ve daha bir çok dile çevrilmiştir. 2007 yılında The Witcher destanı Gollancz tarafından yayınlanmıştır.

  2009 yılında Sapkowski’nin Blood of Elves kitabının İngilizce Çevirisi “David Gemmell Legends” Ödülüne layık görülmüştür.

  Andrzej Sapkowski tarafından kaleme alınan son kitap “The Witcher Seti (3 kitap)”, Pegasus Yayınları tarafından okuyucularla buluşmuştur.

  Devamı
  Yorumlar
  Bu ürüne toplam 0 yorum yapıldı.
  Ortalama Puan:
  Mükemmel
  Çok İyi
  İyi
  Fena Değil
  Çok Kötü
  Ürün Yorumları
  +0 Olumlu yorumlardan sizin seçtikleriniz
  -0 Olumsuz yorumlardan sizin seçtikleriniz
  Tüm Yorumlar (0)
  Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.Bu ürün hakkında ilk yorum yazan sen ol.

  Kitapları

   Ürünleri

    Ürünleri

     Arama
     E-mail adresinizi giriniz
     Adet:
     Beden:
     Seçtiğiniz ürün sepete eklendi
     Mail adresini giriniz
     Özelleştir
     0000 0000 0000 0000
     CVC
     Ad Soyad
     5xx
     5xxxxxxxxx
     ZUBİZU Kampanyası kullan
     Ürün Detayları
     Teslimat ve Kolay İade
     Ürün Kodu:
     Kitap / Yazar / Yayınevi Ara
     Önceki Siparişleriniz
     Önceki siparişleriniz için tıklayın
     Üyelik Bilgilerim
     Üyelik Bilgilerim
     Veya
     En Az 6 Karakter
     Toplam Tutar:
     Varsa İndirim Kodunuz:
     Sipariş Notu
     Kapıda ödeme seçeneği 125 TL altı siparişlerde kullanılabilir. 125 TL üstü siparişler için havale, kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapılabilir.
     Açev Bağış
     Ürüne daha önceden puanlama ve yorum yaptınız.
     Kitap AyrıntılarıÜrün Ayrıntıları
     100 TL üzeri kargo bedava!
     FIRSATI YAKALA
     Ürünler
     Teslimat Bilgileri