Tiroid ve Paratiroid Hastalıkları

Tıbbi ve Cerrahi Tedavi

Christine G. Gourin, David J. Terris

Kitap Açıklaması

Tiroid ve Paratiroid Hastalıkları: Tıbbi ve Cerrahi Tedavi kitabı tiroid ve paratiroid hastalığı olanların bakımlarının mükemmelliğe erişmesi için kullanılan en üst seviyedeki referansdır. Kitap ayrıntılı bir anatomi, fizyoloji ve tiroidin görüntülemesinin tartışılması ile başlar. Her bir bölümler benign tiroid hastalıkları, tiroid maligniteleri ve paratiroid hastalıklarının tıbbi ve cerrahi tedavilerini kapsayan 3 ana bölüme ayrılarak devam eder. Ayrıca ultrason ve prob eşliğindeki cerrahi yaklaşımlar gibi özel konuları içeren ek bir bölüm daha vardır.

Önemli noktalar:

Tiroid ve paratiroid cerrahisi alanındaki saygın önderlerden klinik görüşler,

Postoperatif hipoparatiroidizm ve reküren laringeal sinir yaralanması gibi potansiyel komplikasyonların detaylı tartışmaları yapılır ve nasıl tedavi edilecekleri konusunda önerilerde bulunur.

Yeni konseptlerin anlaşılmasına yardımcı olacak 188 yüksek kalitede görüntü ve çizimler içerir.

Bu kitap Kulak Burun Boğaz uzmanlarına, Baş ve Boyun cerrahlarına, endokrin cerrahlara, endokrinologlara ve bu alanda çalışan asistanlara günlük klinik pratiklerinde gerekli temel bilgiyi sağlar ve paratiroid cerrahisindeki ileri tekniklerden ayaktan hastalardaki minimal invazif cerrahiye kadar olan teknikleri gösterir.150,93 ₺
Satışta Değil
SEPETE EKLE
Kitap Ayrıntıları
Türü: Tıp, Bilim
Orijinal Başlık: Thyroid and Parathyroid Diseases Medical and Surgical Management
ISBN: 9786054084173
Kapak: Ciltli
Kağıt Cinsi: Kuşe
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 235
Basım:
Ebat: 13,5x20 cm
Çevirmen: Atila Güngör, Muammer Urhan
Ağırlık: 235
Yorumlar
Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
Bu kitap hakkında ilk yorum yazan sen ol.