Titan’ın Sirenleri

Kurt Vonnegut
Can Yayınları

“Kesinkes bildiğim ilk şey şu: Eğer sorular mantıksızsa, cevaplar da mantıksız olacaktır.”

Milyoner kâşif Winston Niles Rumfoord uzaygemisiyle bir krono- sinklastik infundibulumun ortasına dalarak saf enerjiye dönüşür. Yalnız elli dokuz günde bir maddeleşebilir ve bir saatliğine dünyadaki evine dönebilir. Tek tesellisi, artık geçmişi ve geleceği tamamen görebilmesidir: Karısının, dünyanın en zengin ve en ahlaksız adamı Malaki Constant’la birlikte uzay yolcusu olacağını da bilmektedir. Malaki’nin bu beklenmedik destansı yolculuğu onu tanıdık ve tanımadık pek çok gezegene, dünyamızın işgaline, Titan’da yüz binlerce yıldır bekleyen bir uzaylı turiste götürecektir. Acaba bu parçaları bir araya getirebilecek başka biri var mıdır?

Türkçede ilk defa yayımlanan Titan’ın Sirenleri’nde Vonnegut bizi uzayda ve zamanda curcunalı bir yolculuğa çıkararak insanın hayattaki amacına ve evrenin derin anlamsızlığına dair kendi kıvrak kalemine özgü, benzersiz bir hayal sunuyor.

Kara mizahı, sivri dili ve eşsiz hayal gücüyle 20. yüzyılın en önemli yazarları arasında yer alan Vonnegut, Time’ın deyimiyle, “George Orwell, Dr. Caligari ve Flash Gordon’ı tek vücutta birleştiren bir yazar... ahlaklı bir soytarı, deli bir biliminsanı.”

Kurt Vonnegut Kitapları
30,00 ₺ %35
19,50 ₺
Tedarik Süresi: 2 iş günü
30 TL üzeri kargo bedava Kargo Bedava

Kitap Ayrıntıları

Türü: Edebiyat, Roman
ISBN: 9789750738753
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: Normal
Sayfa Sayısı: 312
Basım: Ekim 2018
Çevirmen: Handan Balkara

Kurt Vonnegut Hakkında

Kurt Vonnegut, Amerikan Edebiyatı, Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname, Bilim Kurgu & Fantastik kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır. Başlıca kit...

Titan’ın Sirenleri Kitap Yorumları

Yorum eklemek için üye girişi yapmalısın.
  • Esma Demirel (08.11.2018)

    Titan’ın Sirenleri kitabını okuyalı iki gün oldu ama buna rağmen gerçekten başarılı buldum ve yorum yapmak istedim. İnsanın iç dünyası ve mantıksızca sorduğu soruların cevaplarının dahi mantıksız olduğunu görmemi sağladı. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.